Son Dakika Çiftçi Haberleri

Çiftçinin Elektrik Su Borcuna Ziraat Bankası’ndan Kredi

Son dakika haberlerine yansıdığı gibi son dönemde yaşadığı ekonomik nedenlerden dolayı elektrik ve su faturasını ödeyemeyen çiftçilere bu borçlarını ödeyebilmesi için Ziraat Bankası yeni uygun ödemeli bir kredi uygulamasını çiftçilere sundu.

Çiftçinin Biriken Elektrik ve Su Borcu Kapatılacak

Ziraat Bankası yaptığı açıklama ile tarımsal üretim yapan ve resmi aboneliği bulunan çiftçilere biriken elektrik ve sulama borçlarını kapatmaları için kredi verecek. Verilecek kredinin geri ödemesi ise 36 ay olarak yapılacak.

Ziraat Bankasının tarımsal üretimde elektrik ile su borcunu ödeyemeyen çiftçilere vereceği bu kredi sayesinde hem elektrik ve suları kapanmamış olacak, hem tarımsal faaliyetler devam edecek hem de ilgili şirketler alacaklarını tahsil etmiş olacaklar.

Borçlar Bir Defada Kapatılacak

Ekonomik olarak zor bir süreçten geçen çiftçilerin elektrik ve su borçlarını ödeyememesi, borcun birikmesi ile tarımsal üretimin durma noktasına gelmesi çiftçiyi düşündürüyordu. Çiftçinin geciktirdiği ve ödeyemediği bu faturaların toptan hepsinin ödenmesi, yasal olarak su ve elektriğinin kapatılmasının önlenmesi, tarımsal üretimin sürdürülmesi, gıda arzının karşılanması adına söz konusu borçların makul seviyelerde tutulmak ve makul sürelerde ödenmesini sağlamak amacıyla Ziraat Bankası krediler vermeye yapmaya başladı. Çiftçiye Dev Destek Ödemesi müjdesi geldi başlıklı yazımız maddi açıdan da çiftçilerimize umut verdi.

kredi Ziraat Bankasından

Kredi Elektrik ve Su Borcu İçin Verilecek

Elektrik ile su borcundan dolayı kredi başvurusu yapmak isteyen çiftçilerde öncelik bu faturaların ödenebilmesi için aboneliğinin bulunması gerekiyor. Bu sayede ilgili elektrik şirketi yada belediyeden gerçek veya tüzel kişiliğin borç kapatma tutarını gösteren bir yazı alması gerekiyor. Alınan borç kapatma yazısı ile birlikte size yakın bir Ziraat Bankası şubesine gitmeniz ve başvurmanız gerekiyor. Burada banka sizin başvurunuzu inceledikten sonra uygun görmesi halinde kredinizi onaylıyor ve söz konusu borcun tamamı ilgili kurum ya da şirkete banka tarafından ödeniyor. Yani burada sizin borcunuz olan tutarlar ödemeniz için sizin elinize verilmiyor.

Önemli Olan Tarımsal Üretimin Devam Etmesi

Yeni kredi paketini açıklayan Ziraat Bankası’nın burada temel amacı tarımsal üretimin durmadan devam etmesi. Bu sayede çiftçi tüm biriken elektrik ve su borcunu bir defada kapatıyor ve kendisine sağlanan uygun kredi faizi ile üç yıl vadede ödeme imkanı buluyor. Aylık sabit faiz olması nedeniyle tüketici burada ne kadar faiz ödeyeceğini de net bir şekilde bilecek.
Son Dakika Çiftçi Haberleri ilginizi çekebilir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu