Son Dakika Çiftçi HaberleriZiraat Bankası

Çiftçiye 10 Yıl Vadeli Ucuz Kredi Ziraat Bankası’ndan

Memursun.com – Ziraat Bankası kadın ve genç çiftçilere 10 yıl vadeli düşük faizli kredi verileceğini açıkladı. Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar’ın yaptığı açıklama ile tarımla uğraşanlar ucuz krediyi şimdiden alma peşinde.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar tarım ve çiftçilikle uğraşanlar için yeni kredi ürünleri hakkında bilgi verdi. Çakır, bankanın bugüne kadar tarımın verimliliği ve sürdürülebilirliliği için gereken finansal desteğin devam ettiğini belirtti. Faiz destekli tarım kredilerinde Hazine ve Maliye Bakanlığının faizin tamamını karşıladığını, üreticinin ise faiz ödemediğini dile getirdi.

Çakar, çiftçinin takip hesaplarına düşen kredi borçlarının faizsiz olarak defaten ödeme ve faizsiz taksitlendirme hizmeti verdiklerini

Hazine Arazileri Kiralanıyor

Sürdürülebilir tarımın teşviki amacıyla hükümet kanadından farklı çalışmalarda söz konusu. Hazine arazilerinin kullanımı ve tarımsal üretimin artırılması için çiftçilerin arazi kiralamaları ile ilgili çalışmalar bulunuyor. Bunlardan birini de geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamıştı. Kabine toplantısı sonrası yapılan açıklamada hazine arazilerinin kiralanması için üç yıl şartı getirildi. Arazinin üç yıl kullanımını yapan çiftçilere koşul sunulmaksızın arazi kiralanabilecek. Bu sebeple 2020 yılında kiralama yapan kişiler bu arazileri kiralayabilecek.

Et fiyatlarının indirilmesi ile ilgili yapılan çalışmalarda da Et ve Süt Kurumunda hayvanlarını kestirecek olan üreticilere 2500 Lira Destek Verileceği açıklanmıştı.

Kredi ve diğer ürünlerde muhatabınız Ziraat Bankası sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu