Özel HaberSağlıkYaşam

Kepçe Kulak Ameliyatı Estetiği Fiyatları Devlet ve Özel Hastanelerde Ne Kadar?

Estetik günümüzde bedenimizin tüm fiziki hususlarını ilgilendiren bir konuma geldi. Kişinin kendisinde bulduğu beğenmeyen taraflarını ameliyat ile yada yapılabiliyor olması halinde başka yollarla düzeltme yolunu arıyor. Bunlardan birisi de kepçe kulak ile bu durumu ameliyatla düzeltme. Bu aşamada sorumuz ise Kepçe Kulak Ameliyatı fiyatları ne kadar? SSK kulak estetiği yapıyor mu? Ücretsiz kulak estetiği kepçe kulak ameliyatı yapılır mı? Gibi beraberinde bir takım soruları getiriyor.

Kepçe Kulak Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Her ne kadar teknoloji gelişmiş olsa da; estetik yaptırmanın belli ücretler karşılığı yapıyor olması vatandaşı düşündüren taraf. Fakat teknoloji elbette tüm sektörlerde olduğu gibi estetik yapılmasında da önemli rol oynuyor. Yaşam içerisinde dış kulak sorunu yaşayan kişilerin estetik yaptırmasında sağlık açısından endişeleri bir tarafa bunun maddi açıdan ne kadar tutacağı da araştırılıyor.

Teknik olarak bakıldığında burada kişinin yaptıracağı operasyon, tek ya da çift kulağa yapılıp yapılmayacağı gibi hususların yanında estetiğin yapılma yolu da önem arz eder. Bunun üzerine operasyonun tekrarlanıp tekrarlanmayacağı da önemli. Zira kişinin en çok merak ettiği hususlardan birisi olan kepçe kulak ameliyatı ücreti ise Sağlık Bakanlığınca onaylanan sağlık merkezlerinin internet sitesi üzerinden fiyat belirtmesi yasak olduğu için öğrenilemeyen hususların başında geliyor. Bunun yanında esteteği yaptırmak istediğiniz sağlık merkezini arasanız dahi sizlere bu operasyon için ödeyeceğiniz ücretten bahsedemezler. Nitekim muayene olmadan bir fiyat vermeleri de imkansız. Nitekim açık ya da kapalı kulak ameliyatı yaptırmanız da fiyata direk etki eden husus.

Kulak Estetiğinde Fiyat Nasıl Belirlenir?

Yapılacak diğer estetikler de dahil olmak üzere kepçe kulak operasyonlarında ücretin belirlenmesinde yapılacak işlemin derinliğidir. Aynı zamanda bir kulak için yapılması halinde fiyat ta düşer. Hastane ortamında yapılması da ayrıca maliyeti artırır.

Kepçe Kulak Nedir?

Kepçe kulak zamanla kişiyi rahatsız eden bir durum alabilir. Zira bu bozukluk doğuştan olduğu gibi sonradan kaza gibi hususlar neticesinde de olabiliyor. Bu aşamada küçük tedaviler ile kulağınıza yön vermekte mümkün. Fakat en etkilisi elbette estetisyenden geçiyor. Burada talep ettiğiniz kulağın oluşmasında sağlık merkezlerinden destek alabiliyorsunuz. Kulağın normalinden daha çok açık olmasına halk arasında kepçe kulak deniyor. Kulağın dışa doğru açık olması daha büyük görünmesine neden oluyor ki doğuştan itibaren oluşabiliyor ve altı yaşından sonra da açık kulakların kendiliğinden düzelmesi mümkün değil. Bir çok kişi pek kulak asmayabilir ancak bazı çocuklarda gelişim tamamlanması ve kendisine güvenmenin tamamlanabilmesi için çocukların erken yaşta estetik olması önerilebilir.

Okunmalı : Botoks Fiyatları

Kulak Estetiği Uygulanma Yaşı

kepçe kulak ameliyatı
Kepçe Kulak Estetik Ameliyatı

Her yaşta yapılabilen bir operasyon olduğunu söylemek mümkün. Bir çok konuda gelişim tamamlanmasını bekleyen operasyonlar için kepçe kulak estetiği geçerli değil. Bu aşamada 4 yaşından itibaren herkese kulak estetiği yaptırılabilir. Gelişimin tamamlanması adına 4-15 yaş aralığından bahsedilse de 1 yada 1,5 saat süren operasyon her yaş diliminde yapılabilir. Çocuklarda kulak gelişimi genel itibarla bakıldığında 5-6 yaş aralığında gerçekleştir.

Kulak Estetiği Nasıl Yapılıyor?

Açık ve kapalı olarak yapılan kulak estetiği yapılacak kişinin yaşına göre anestezi altında yada sedasyon yöntemi ile yapılmaktadır. Yapılan estetiğin bıçak izi kulağın arkasında kalır bu nedenle de neredeyse belli olmayacak kadar gizlidir. Açılan kesik sonrası kulağın kıkırdak yapısına ulaşılır ve buradaki kıvrık bölge zayıflatılarak kulak arkaya doğru sabitlenir. Sabitlenmesi için atılan dikişler bandajla kapatılır ve bir hafta sonra bu bandaj çıkarılır. Burada dikişin su görmemesi önemlidir.

Okunmalı : Dudak Dolgusu Estetik Fiyatları

Ameliyat Öncesi Ne Yapılmalı ?

Ameliyathane ortamında yapılması gereken kepçe kulak operasyonu erişkinlerde sedasyon altında yapılıyor. Burada sedasyon uyku halidir ve kişi tam olarak uyutmadan yapılır. Bu estetiği yaptıracaklar en az bir ay önce sigara kullanıyorsa bırakmalı 10 güne kadar da aspirin kullanımı ve bitkisel çay alımı kesilmelidir.

Kulak Estetiği Sonrası ve İyileşme Süreci

Kepçe kulak olarak adlandırılan kulak estetiğinden sonra her operasyon gibi şişme, kızarma, ödem gibi hususlar görülmesi doğaldır. Burada yapılan estetiğin izleri ile etkisinin geçmesi yaklaşık 10 gün sonra başlar ve bu süre içinde kulak ile dikişlerin olduğu yer korunması gerekir. Yapılan estetik operasyonun izi ise yaklaşık bir yıl sonra neredeyse görünmez hale gelir. Bandaj ile kapatılan dikişler ile kulakta ağrı hissedilmesi olağan. Kulak korunurken özellikle yatış pozisyonu ile kulağa baskı yapılmasından kaçınılmalı, saç kurutma makinesi gibi hava vericilerden uzak tutulmalı hatta banyo işinizi yaklaşık 5 gün sonraya ertelemelisiniz.

Kulak Estetiğinde İz Kalır mı?

kepçe kulak ameliyatı
Kepçe Kulak Estetik Ameliyatı

Yapılan kulak estetik operasyonlarında açılan yer kulağın arkasında kalacağı için görünmez. Ancak yapılan operasyon ile dikişler sonrası bir yıl aradan sonra yara tamamen kapanır ve görünmez hale gelir.

Kepçe Kulak oluşmasında en büyük etken kulağa şekil veren kıvrımların oluşmamasıdır. Bunun için estetik ile bu kıvrım oluşturulur. Yapılan estetik otoplasti ameliyatı ile düzeltilir ve bu süreç sonrası doğal bir görünüm kazanması sağlanır. Büyük belirgin kulaklar düzeltilebilirken ayrıca küçük dokunuşlarda kişinin özgüveni için önemli bir etkendir. Kulak Estetiği Yaptıracakların Soracağı Muhtemel Sorular ve Cevaplarını da kısa kısa yazmak gerekirse…

Kepçe Kulak Ameliyatını Devlet Karşılıyor mu?

Kulağa yapılacak operasyon adı üstünde estetik bir operasyondur. Bunun için devlet estetik operasyonların maddi olarak karşılanmasına olanak vermez.

İple Kulak Çekme Ameliyatı Kalıcı mı?

Kişiler açık ameliyat yerine farklı yöntemler ile kepçe kulak düzeltme yoluna gider. Burada yapılan iple çekme de birisidir ve bu sayede yapılan işlemin kalıcı sonucu bulunmamaktadır. Kalıcı sonuçlar için cerrahi müdahale şarttır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Yaşı Kaç?

Çocukların kulaklarındaki şekillenme % 80 oranında 5-6 yaşında gerçekleşir. Bu yaştan itibaren çocukların kepçe kulakları düzeltilmesi operasyonu yapılabilir.

Kepçe Kulak Ameliyatını Kim Yapar?

Ameliyat olması nedeniyle burada yapılan estetik ameliyathane ortamında yapılması gerekir ve cerrahi operasyon olduğu için uzman plastik cerrahlar tarafından yapılması önem taşımaktadır.

Kepçe Kulak Ameliyatsız Düzelir mi?

Kişiler ameliyat ile kulak düzeltme yolundan kaçınmak ister. Bu nedenle ameliyatsız çözüm arar. Fakat kepçe kulak düzeltilmesi ameliyatsız mümkün değildir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Tekrarlanması Gerekiyor mu?

Yapılan estetiğin tekrarlanmasına gerek yoktur. Fakat yapılan operasyonda yaralar tekrar açılabilir. Bu durumda yeni bir müdahale gerektirebilir.

Ameliyat Sonrası Kulak Tekrar Kepçe Haline Gelir mi?

kepçe kulak ameliyatı
Kepçe Kulak Estetik Ameliyatı

Yapılan estetik operasyona rağmen kulağın eski haline gelmesinden endişe edilmektedir. Fakat bu operasyon sonrası kulak eski haline gelmez. Fakat küçük dokunuşlar halinde erezyona uğraması da mümkündür.

Lazerle Kulak Estetiği

Günümüzde iz kalmaması nedeniyle en çok tercih edilen ameliyat lazerle yapılan ameliyatlardır. Bu nedenle lazerle kulak estetiği yapılması da mümkün. Neşter yerine lazer kullanılması sayesinde kanama daha az olur. Fakat genel olarak neşter ile ameliyatlar gerçekleştirilir.

Neden Kulak Estetiği Yaptırmalı

Bu durum kişiden kişiye göre değişiklik gösterse de; muhtemel yaptırmalıyım demek için şu hususların oluşması dikkate alınabilir.

  • İki kulaktaki farklı şekil bozuklukları
  • Kulak kıvrımlarının olmaması ve farklı görünmesi
  • Kulağı oluşturan kıkırdağın orantısız olması
  • Kulakla baş kısmındaki açıklık fazlaysa
  • Kulağın üstündeki kıvrım öne doğru kıvrımlıysa
  • Ruh halinize engel oluşturuyorsa
  • Kulağınıza yapılacak operasyon sağlığınıza engel değilse
  • Kulak estetiği yaşına uygun bir yaştaysanız yaptırmayı düşünebilirsiniz.

Birey olarak sizlerin kepçe kulak ile ilgili olarak ameliyat ya da estetik yaptırma talebiniz değişiklik gösterebilir. Ancak genel itibarla baktığınızda bu durumun size getirecekleri

, beklentileriniz ve bunun yanında ameliyat ücreti ne kadar ödeyeceğiniz gibi hususları araştırmanız önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu