Özel HaberYaşam

PP Nedir? Neyin Kısaltması

İnternetle çok uğraşan kişilerin özellikle sosyal medyada karşısına çıktığı PP Profil Picture’nin kısaltmasıdır ve profil fotoğrafı anlamına gelmektedir. Özellikle instagram da karşınıza çıkacak olan PP kişinin sayfasına girildiğinde en çok bakılan fotoğraf konumundadır. Bu nedenle de kişiler kendi sayfalarındaki PP fotoğrafına özen gösterirler.

Profil Picture nin Kısaltması PP

İnternet ve Sosyal Medya ile birlikte bir çok İngilizce ve diğer ülke dillerindeki terimler hayatımıza girdi. Bunlardan birisi de Profil Picture ve buna bağlı olarak kısaltması PP dir. Telefonlar üzerinden uzun uzadıya yazılar yazmak yerine kısaltmalar kullanmak kişilere zaman kazandırıyor.Bu nedenle de profil fotoğrafı için de kısaltma PP olarak kullanılmaktadır. Bunlara bir çok örnek verilebilir. Birkaç tane ile örneklemek gerekirse Direct Message DM yada Retweet için RT gibi kısaltmalar söz konusudur.

Okunmalı : Nude Atmak Ne demek?

Profil Picture nin karşılığı profil fotoğrafıdır ve PP olarak kısaltmaya uğrar. Bu manada da kişiler günlük yaşantıları ve ruhsal durumlarına göre bu fotoğrafı değiştirme yoluna gider. Milyonlarca sosyal medya kullanıcısı dikkate alındığında önemli bir potansiyel internette kısaltma yollarına başvuruyor. Özellikle instagram buna örnek gösterilebilir. Nitekim dünya çapında söz edersek neredeyse 1 milyara yakın bir kullanıcı söz konusu. Ulusal takipçilerin yanında uluslararası takipçilerinde olması kişilerin İngilizce terimleri yakından takip etmesi ve öğrenmesi anlamına geliyor.

İnstagram PP Fotoğrafı Büyütme

İnstagram kullanıcıları geçmişte profil fotoğraflarını büyüterek bakabiliyordu ancak günümüzde bu duruma engel konulmuş durumda. Ancak bazı uygulamalar sayesinde akıllı telefonlarda bu PP fotoğrafları da büyütülebiliyor. Her ne kadar ücretsiz uygulamalar ile bu hizmet alınabiliyor olsa da beraberinde telefonlarınızdaki açıklar söz konusu olabilir. Bu sebeple de indirilen uygulamanın ayrıntısına bakılmalıdır.

Profil Fotoğrafının Önemi Büyük

Sosyal medyalarda kişileri araştıranlar kişinin sayfasına girdiklerinde ilk olarak kişinin profil fotoğrafına bakma ihtiyacı hisseder. Bu nedenle de kişi kendi sayfasına koyduğu PP fotoğrafı için özen gösterir ve en güzelini koyma çabasına girer. Yani seçicilik ilk aşamada gelir ve kişi daha çok takipçi sayısının azalmasından endişe ederek bu fotoğrafın en güzelini yerleştirmeye çalışır. Bu aşamada dikkat etmeniz ve öğrenmeniz gereken husus Portre Fotoğrafı Nasıl Çekilir? olabilir.

İnstagram kullanıcıları profil fotoğraflarını güncellemek için profil düzenle menüsü ile hareket ediyor. Burada fotoğrafı değiştir menüsü ile telefonunuzdan yada bilgisayarınızdan yükleyeceğiniz fotoğrafınızı profil fotoğrafı yani PP yapabiliyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu