Özel HaberSağlık

Özel Hastane Burun Estetiği Rinoplasti Fiyatları 2023

İnsanların en çok estetik yaptırdığı ameliyatlardan birisi burun için yapılanı. Herkesin kendisinin bir düşüncesi var ve bu doğrultuda bazı talepleri de olabiliyor. Elbette sorulan soruların tamamına yanıt bulamayacaksınız ancak muhtemel hastanelerde burun estetiği yaptırmanın bedeli ne kadar? Burun ameliyatları ne kadara yapılıyor sizlere bu konularda değinmek istedik. Tedavi dışında estetik ile güzelleşmek olduğu için hastane olduğu kadar hastanenin bulunduğu şehir ve hangi doktorun yaptığı da önem arz eder. Nitekim ameliyatı yapacak olan cerrahın adı da önemlidir. Burada Ankara, İzmir  ve İstanbul başta olmak üzere tüm illerde burun estetiği kaç paraya yapılır sorusuna cevap arıyoruz.

Burun Estetiği Rinoplasti (Rinoplasty) nedir?

İster erkek olun ister kadın burnunuzu farklı şekillere almak, sizin için en ideal açıya ve ölçüye kavuşturmak isteyebilirsiniz. Bunun yanında zorunlu olarak nefes alıp vermekte zorluk çekenlerde bu ameliyatları yaptırmak zorunda kalıyor. Kişiye lokal veya genel anestezi altında burundan yapılacak olan burun estetiği yani Rinoplasti deniyor.

Özel Hastane Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Kişilere burun ameliyatı ile estetik yapılabilmesi için kişisel gelişimini tamamlamış olması gerekiyor. Burada genel yaş ortalaması 18. Bu yaştan önce yapılan estetikler yine 18 yaşına geldikten sonra tekrarlanabiliyor ki bunun için gelişimin tamamlanması önemli. 18 yaş altında ise kişinin estetik yapılabilmesi için fiziksel gelişimine bakılırken en önemli husus anne ve babasının rızasını almak olacaktır. Ebeveynlerin rızası olmadan küçük yaştakilere estetik yapılması yasal olarak ta uygun değil.

özel hastane burun estetiği

Burun ameliyatları ile estetikler iki farklı yöntem ile cerrahi yollarla yapılıyor. Burada burun açık ve kapalı halde iki yöntemle yapılırken anestezi de buruna yapılacak müdahaleye göre şekilleniyor. Burun ucunda ise sınırlı bir anestezi olabilir.

Okunmalı : Psikiyatri Muayene Seans Ücretleri

Özel Hastane Açık Teknik Ameliyat Nasıl Yapılır?

Açık ameliyat açılan burun üzerinden yapılıyor. Fakat bu durum sizi korkutmasın. İki burun deliğinin ortasındaki kolumella adı verilen kısımdan yaklaşık 5 mm lik bir kesik ile işleme başlanıyor. Ancak ameliyata ve estetiğe göre burnun iç kısımlarına kadar kesik yapılıyor. Dışarıda görünen açık yerde ameliyat sonrası kızarıklık olurken burada iz kalmadan iyileşme sağlanır.

Kapalı Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun estetiği fiyatları

Daha çok nefes alıp vermede zorlanan kişiler için yapılan kapalı burun ameliyatı kesilecek yerlerin burnun içinde olması halinde tercih edilir. Burada estetik ve ameliyat basiz ise lokal anestezi uygulanırken daha ciddi estetikler için genel anestezi uygulanarak hasta uyutulur. Bu durum kişinin korkusu gibi nedenlerle yapılması halinde doktora da hastaya de en kolay yöntem olarak söylenebilir. Estetik ameliyatında burun ucu estetiği yapılacaksa Tıppilasti denilen bu durum için kıkırdakların şekillendirilmesi amaçlanıyor.

Okunmalı : Kepçe Kulak Estetik Ameliyatı Ücretleri

Muhtemelen makalemizi okuyorsanız estetik ücreti için geldiniz. Ancak bunları neden yazdığımızı sorarsanız burun estetiği ücreti için doğrudan etki eden hususlar ameliyat, şekli, neyin yapıldığı, nasıl yapıldığı gibi yöntemlerin etkili olduğudur. Burada yaptıracağınız hastane, şehir ve doktorun adı da önemli ki aynı hastanede farklı ücretler ile karşılaşma ihtimalinizde bulunuyor. Bu manada hastaneler kendi internet sitelerinde bu tür operasyonların ücretlerini de ilan edemiyor ki kişilerde iletişimle öğrenme yoluna gidiyor. Aslına bakarsanız iletişimle de bunun cevabını öğrenemezsiniz. En doğru adım uygun gördüğünüz hastane ve doktora giderek muayene olmaktır. Genel olarak bu tür ameliyatları KBB estetik uzmanları yapar. Tüm bunlara rağmen muhtemel ücretler ise şu şekilde sıralanabilir…

özel hastane burun estetiği fiyatları

Okunmalı : Dudak Dolgusu Estetik Fiyatları

  • Burun kemerini düzeltme, ortadan kaldırma 2000 ve 4000 TL arasında
  • Tampon kullanımı istenmeden burun ameliyatı estetiği 3000 ile 5000 TL arasında
  • Burun küçültme estetiği 3000 – 10 000 TL arasında
  • Horlama için burun estetiği 1500 – 4000 TL arasında
  • Burunda küçük operasyon 1000 – 2000 TL arasında
  • Burunda nefes almada zorluk deviasyon 3000 – 5000 tL arasında.

Ameliyatta Kullanılan Medikal Aletler

burun estetiği

Hastanelerde açık ve kapalı olarak yapılan burun ameliyatlarında paket fiyatlar söz konusu. Burada burun için kullanılan medikal eşyalar, aletler de ücretlere doğrudan etki ediyor. Bunun için devlet hastaneleri yada Tıp Fakültelerinde dahi yaptırsanız sizden medikal aletler için ya ücret isteyecekler yada sizin satın almanızı isterler. Bu manada bu tür hastaneler ürünlerin alımında anlaşmalı olarak çalıştıkları medikaller vardır ve ameliyat sırasında hastaneye de gelirler.

Okunmalı : Özel Hastane Gecelik Yatak Ücretleri

Burun Estetiği Ameliyatını Devlet Karşılıyor mu?

Burnunuzdan nefes alıp veremiyorsanız

, burnunuzda bir eğrilik varsa, kemik eğriliği nefes almanızı engelliyorsa bu ameliyatın yapılması elzemdir. Bu aşamada devlet hastanelerinde, Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde bu ameliyatı yaptırabilirsiniz. Devlet bununla ilgili tedavinizi karşılama yoluna gidecektir. Ancak siz burnunuza güzelleşmek adına farklı operasyonlar yapılmasını isterseniz bu ameliyatı devlet hastanelerinde gerçekleştiremezsiniz. Bunu özel hastane ve kliniklerde yapmanız gerekir. SGK yı bünyesinde barındıran Emekli Sandığı başta olmak üzere Bağ-kur ve SSK çalışanları için özel hastanelerde burun ameliyatlarında estetik yapılması için bir anlaşma yoktur. Dolayısıyla devlet sizin bu operasyonunuzu maddi olarak karşılamaz.

Okumalı : Botoks Fiyatları

estetik burun

İstanbul’da Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Estetik ve diğer hususlarda İstanbul için ayrı bir paragraf açılmalıdır. Burada her şeyin en ucuzunu bulurken en pahalısına da ulaşma imkanınız oluyor. Merdiven altı denilen kliniklerde de burnunuza farklı estetikler yaptırabilirsiniz. Ancak mağduriyetinizin olacağı bu aşamada kaçınılmaz olacaktır. Fakat hastaneler zinciri olarak adlandıracağımız önemli hastanelerin şubesi olan istanbul’da önemli isim yapmış doktorların olması fiyatları artırır. Nitekim aynı hastanede iki farklı ücretle karşılaşma imkanınız olur. Tüm bunlara rağmen ortalama burun estetiği fiyatları şu şekilde;

Okunmalı : Özel Hastanelerde Lazer Epilasyon Ücretleri

  • Acıbadem Hastanesi 8 bin -10 Bin lira arasında
  • Memorial Hastanesi 10 bin – 13 Bin lira arasında
  • Medipol Hastanesi 8 bin – 10 Bin Lira arasında
  • Çapa Tıp Fakültesi, Medipol, Şişli Etfal, Medicana, American Hastanesi, Duygu Hastanesi, Tuzla, Özel Gaziosmanpaşa, Beylikdüzü, Bezmialem Vakıf Üniversitesi gibi yerlerde ameliyatlara verilen ücret aralığı ise 3000 TL ile 15 Bin TL arasında bulunuyor.

Okunmalı : Özel Hastane Emar MR Tomografi Ücretleri

Burun estetiklerinde yaptıracağınız işlem önemli. Sizlere her ne kadar İstanbul fiyatlarını vermiş olsak ta; genel anlamda Türkiye’de tüm hastanelerde durum böyle. Bu hizmeti yurt dışından alacaklarda ise kişinin maliyetleri kat be kat artıyor. Bu durumda kişilerde kendi muhasebesine göre hareket etmek zorunda.

Burun Estetiği Fiyatları Değişiyor?

Her ne olursa olsun ameliyat olmayacaksanız dahi mutlaka doktorun sizi muayene etmesi, görmesi elzem bir husus. Bu muayene ile size uygulanacak ameliyat estetik içeriği, ameliyat esnasında hangi medikal eşyaların kullanılacağı, sizin bu ameliyatlara sağlık açısından uygun olup olmadığınız, sizin için estetik açısından en uygun en ideal yöntemin hangisi olduğu, kaç kez operasyon yapılacağı, ameliyat zamanı dahi fiyatlara doğrudan etki edecektir. Bu nedenle yapılacak estetik fiyatları da doğrudan değişiklik gösterir. Belki de sizin durumunuz ameliyatsız bir operasyonla geçecektir. Bu aşamada da doğal olarak çok daha az paralar ödemekle yetineceksiniz. Bunun için ne kadar olduğundan ziyade öncelik ameliyat için muayene olunması ve sonrasında estetik ve diğer hususlarda karar verilmesidir.

Diğer operasyonlarda olduğu gibi yaşam içerisinde burun ameliyatı ve estetik gibi cerrahi müdahalelerde SGK yasalar gereği bazı ücretleri karşılama yoluna gidiyor. Ancak estetik söz konusu olunca çok ta bir şey beklememek gerekir. Tüm bunlara rağmen kişi yaptırmak istediği burnuna şekil verecek estetik için muhtemel ücretleri merak ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu