Ekonomi

Dünyanın En Ucuz Otomobili Türkiye’ye Geliyor

Pandemi sürecinde çip krizi ile otomotiv sektörünün sıfır otomobil üretiminin durma noktasına gelmesi araç fiyatlarını kat be kat artırdı. Bu anlamda giriş seviyesi bir otomobil alabilmek için bile tüketicinin cebinden 170-200 Bin Lira arasında para çıkması gerekiyor.

Fiyatı 20 Bin Lira Olacak

Uygun fiyatı ve yakıtı ile tüm tüketicilere yönelik olarak üretilen Çinli araç firması Changli Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor. Changli’nin J10 modelinin ilk olarak Türkiye’ye getirileceği ve satışa çıkarılacağı gelen haberler arasında bulunuyor. Saatte 35 km hıza kadar çıkabilen otomobilin Türkiye satış fiyatının ise yaklaşık 20 bin lira civarlarında olması bekleniyor .

Yükselen otomobil fiyatlarına karşın meydan okuyan Changli Çin piyasasında üretiliyor. Çin’de en ucuz araç olarak satışa çıkarılan modeli olan  J10 Türkiye’ye getirilmeyi bekliyor.  Türkiye pazarına girmesi halinde en ucuz satılan otomobil unvanına sahip olacak araç şimdiden merak konusu oldu.

Dünyanın En Ucuz Otomobili Türkiye’ye Geliyor.

Türkiye satış fiyatının 20  Bin TL civarlarında olması beklenen araç beklenildiği gibi elektrikli olarak sunuluyor. Gündem haberlerine düşen araç 3 kişilik , tamamen elektrikli ve toplamda 35 km hıza kadar çıkabiliyor. Ayrıca aracın ön ile arka lambaları da led olarak tasarlanmış.

Elektrikli motorlar ile neredeyse aynı fiyata pazarlanıyor olması J10 u bir adım öne çıkarıyor. Kişiler ucuz seyahat etme özgürlüğünü en ucuz otomobil ile yapma imkanına kavuşurken ikinci el araçların yanına bile yaklaşılamayacak seviyede fiyat artışı vatandaşı farklı alternatiflere yönlendiriyor. Bu çerçevede niteliklerinden ziyade aracın ucuz olması vatandaş için çok önemli.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu