Özel HaberSağlık

Dudak Dolgusu Estetik Fiyatları 2023 (Özel Devlet Hastanelerinde Ne Kadar)

Herkesin kendine göre farklı sebepleri olabilir. Ancak günümüzdü güzelleşmek uğruna bir çok uygulamaya imza atılıyor. Bu uygulamalardan bir tanesi de dudak estetiği. Dudak dolgusu estetiği yaptırmak isteyen kişiler de bu uygulamanın fiyatı hakkında bilgi edinmek istiyor. Özellikle dudaklarını kalınlaştırmak isteyen bir genç nesil söz konusu. Bununla beraber yaşlılık nedeniyle dudak yapısı bozulması dudak estetiği yaptırmanın nedeni.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılıyor?

Her ne kadar fiyatı üzerinde arayışları olsa da insanın dudak dolgusu nasıl yapılır sorusunu da sormaktan edemiyor. Yapılan estetik uygulama dudaklarda da etkili oluyor. Dudağa kazandırdığı hacim ve dolgunluk nedeniyle tercih sebepleri arasında. İlerleyen yaşlarda dudakların kontür çizgileri kaybolur ve kişilerde bundan rahatsız oldukları için dudak estetiği yaptırma yoluna gider. Ancak medya da yaptırdıkları dolgular nedeniyle mağdur edilen bir kesimden bahsetmek mümkün. Burada yaptırılan dolguların güzel olması memnuniyet verici olması halinde tüketiciye çok yansımasa da yanlış bir uygulama ile dudakları hasar olan kişiler de ayrıca haberlere konu ediliyor.

Dudak Dolgusu Kalıcı mıdır?

dudak dolgusu fiyatları

Dudaklara yapılan dolgu uygulaması kalıcı değildir. Yani bu anlamda kalıcı bir madde olmadığı için dudaklara enjeksiyon ile dolgu yapılır. Bu dolgu işlemi de kalıcı değildir. Nitekim yapılması muhtemel kalıcı dolgularda sizlerin dudak ve yüz yapınıza zarar verecektir. Bu aşamada sağlıklı ve kalıcı bil dolgunluktan bahsetmeniz gerekirse  yapmanız gereken cerrahi yöntemlere başvurmak olur. Bu yöntem sonrası dudak dolgularınız kalıcı olabilir.

Dudak Estetiği Uygulamaları

Dudak dolgu esteteği için iki farklı uygulamadan bahsetmek yerinde olur. Permalip kalıcı dudak dolgusu ile Juavaderm Dudak estetiği uygulaması ile farklı çözümler sunar. Permalip uygulaması yaklaşık yarım saatlik bir süre sonrası dudak kenarından girilerek dudağın orta kısmına yapılır. Juvaderm ise kırışıklıkların giderilmesi aşamasında uygulanır. Uygulamada hiyaluronik asit bulunan bir dolgu maddesi küçük taneler halinde enjekte edilir. Pürüzsüz bir kıvamı bulunduğundan bahsetmek doğru olur. Genel olarak ta bir seans uygulama yeterli olur.

Dudak Dolgusu Türleri

Her aşaması önem arz eden dudak dolgusu klasik

Dudak Dolgusu Sonrası

dudak dolgusu

Yaptırılacak olan dolgu her aşamada dikkat edilmesi gereken önemli bir husus. Burada başlangıcından bitişi ve sonrasında da dikkat edilecekler bulunmaktadır. Yapılan enjekte sonrası dudaklarda şişme olur. İlk aşamada daha çok olan şişlik zaman içerisinde azalır ancak medyaya yansıyan daha çok şişme olayları sağlıksız, uygun olmayan ve yasal olmayan yerlerde yapılan uygulamalar sonrası yaşanır. Bu nedenle de yaptırıcağınız yeri iyi seçmeniz önerilenler arasında bulunuyor. Uygulama sonrası çok soğuk ve sıcak yemek ile içeceklerden uzak durmak doğru olur. Zamanla yapılan uygulama dudak ile uyum sağlar ve bu süre yaklaşık bir hafta sürer. Bazı kimselerde uygulama sonrası morarmalar olabilir ancak bu morarmalar da bir hafta gibi bir sürede geçer.

Dudak dolgusu ile uyum sağlanamaması halinde dudaklarda sertlik oluşabilir ve bu sertlikler de kalıcı bir etki yaratabilir. Yapılan dolgu sonrası yaşanılan olumsuz durumlar için yine bu işlemi yapan doktor ve tıp merkezi ile iletişime geçmek ve gerekli tedbirleri almak ta önemli bir etken oluyor.

Dudak Dolgusu ile Botoks Fiyatları Herkesin dikkat ettiği araştırma yaptığı hususlardan bir tanesi oluyor. Bu fiyatlara internet sitelerinden ulaşmanız mümkün değil.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu