KredilerTEB

TEB Traktör Kredisi Ödeme Planı ve Başvurusu

Çiftçiye finansal destek veren TEB talep olması halinde de traktör kredisi tahsisi sunuyor. Tarımsal üretimde çiftçinin en çok kullandığı araç konumunda olan traktör diğer araç kredilerinde olduğu gibi 48 ay vadeye kadar sunuluyor.

TEB traktör kredisi alımında ön plana çıkan bankalardan sadece birisi. Elbette alternatif olarak traktörü aldığınız yerden farklı tekliflerde alınabilir. Ancak sıfır kullanılmamış kadar kullanılmış traktörler için de belli kriterler dahilinde finans desteği alabiliyorsunuz.

TEB Traktör Kredisi Ödeme Planı

Bankadan alacağınız kredide traktörün fiyatı da önem arz ediyor. Burada gerekli şartları taşıyan kişilere banka destek olurken BDDK ve bankanın kendi mevzuatına uymayan kişilere kredilerin tahsisi yapılmıyor. Bu aşamada banka ile görüşerek kredi alımında şartların size uyup uymadığı da kontrol edilmelidir. Bu anlamda 20 bin lira kredi için TEB hesaplama şu şekilde;

  • 20 Bin Lira 24 ay 1,99 Faiz Oranı Toplam Geri Ödeme 27.929 TL
  • 20 Bin Lira 36 Ay 1,99 faiz oranı toplam ödeme 30.956 TL
  • 20 Bin Lira 48 ay 1,99 faiz oranı toplam ödeme 34.155 TL

10 Bin TL Kredi Kullanımında

  • 10 Bin Lira 24 Ay 1,99 Faiz Toplam geri ödeme 13.964 TL
  • 10 Bin Lira 36 Ay 1,99 Faiz Toplam geri ödeme 15.477 TL
  • 10 Bin Lira 48 Ay 1,99 faiz Toplam geri ödeme 17.077 TL

Çiftçilere TEB traktör kredisi alımı için başvuruda kimlik, ikametgah adresiniz ve kurumsal olarak hareket ediyorsanız tüzel kişilik belgeleriniz ile başvuru yapabiliyorsunuz. Banka bazı kişilerden teminat talebinde bulunuyor. Bu teminat ise gayrimenkul ve taşınmaz gibi hususlar üzerinde. Bu sebeple kefil ve teminat gibi bilgiler banka şubesinden edinilebilir.

Traktör Kredisinde Vade

Kredilerin ödemelerinde sabit taksit ve değişebilen taksitlerde ödemelerde söz konusu. Ancak bu durumda 48 aydan fazla vade olmadığı için almış olduğunuz kredi tutarı ve faizi ile ödeme planı bu süreye yayılıyor.

Traktör kredisi alımında markada önemli bir husus. Çünkü bazı traktör markaları farklı finans şirketleri ile çalışma yoluna gidebiliyor. Bu aşamada daha uygun şartlar ve faizler eşliğinde alınması da mümkün hale geliyor. Fakat alternatif olarak TEB Traktör kredisi hakkında bilgi edinmeniz de mantıklı bir adım olacaktır. Kredi alımlarında muhatabınız bankalardır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu