Gündem

Tam Kapanma Döneminde Kargolar Çalışıyor Mu?

29 Nisan 2021 tarihinden itibaren başlayıp 17 Mayıs 2021 tarihine kadar devam edecek olan tam kapanma ile beraber bütün yurt genelinde ekonomi, ticaret, ulaşım, seyahat, turizm, gibi pek çok alanda kısıtlamalara gidildi. Vatandaşlar, tam kapanma döneminde kargoların çalışıp çalışmadığını merak ettikleri gözlemlendi.
Tam kapanmada kargolar açık mı? Sorusu pek çok vatandaş tarafından araştırılıyor. Kargo ile sipariş vermiş olan veya vermek isteyen vatandaşların merak içerisinde araştırmış oldukları tam kapanmada kargolar çalışıyor mu? Sorusunu İçişleri Bakanlığı net bir cevap verdi. Geçtiğimiz sokağa çıkma yasağı dönemlerinde de çalışmalarına devam eden kargo firmaları, kısıtlama döneminde de çalışmaya devam edecek.
Okunmalı : Seyahat iznim reddedildi ne yapabilirim?

Yasaklarda Kargolar Açık Mı, Çalışıyor Mu?

İçişleri Bakanlığı tarafından tüm valiliklere gönderilmiş olan genelgede bulunan ifadelere göre kargo, gazete ile mutfak tüpü dağıtım firmaları ile çalışanları, ürün ya da malzemelerin nakliye işlemlerinde veya lojistiğinde buna kargoda dahil, yurtiçi ve yurtdışı taşımacılık ve, depolama ile ilgili faaliyetler bağlamında görevi olanlar yasaklardan muaf tutulacak.
Okunmalı : Tam Kapanma Döneminde Bankalar Noterler Açık mı
Tam kapanma sürecinden önce sipariş vermiş olan, kargosu gelecek olan, ya da kargo göndermek zorunda kalan vatandaşların özellikle de kargo firmalarının bu süreç içerisinde çalışmalarına devam edip etmediğini merak ettikleri ve bu sorunun cevabını başta arama motorları olmak üzere sosyal medya hesaplarından dile getirdikleri gözlemlendi.
Netice itibariyle tam kapanmada kargo firmaları dağıtım işlemlerini yerine getirmeye devam edecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu