Gündem

Sözde PKK Elebaşısı Mustafa Karasu Örgüt Medyasına Konuşarak Dert Yandı

Son Dakika Haber – Örgüt medyasına konuşan sözde PKK elebaşı Mustafa Karasu TSK’nın hezimetini ağlayarak anlattı. Terör örgütünün İHA ve SİHA’lardan korkusuna mağaralardan burnunu çıkaramadığını yaşadıkları hezimetin faturasının ağır olduğunu söyler gibiydi.

TSK Hareket Etme İmkanı Vermiyor

Son yıllarda Silahlı Kuvvetleri bilindiği üzere terör örgütüne hareket imkanı vermiyor. Soğuk kış şartları, yağmur, çamur dinlemeden ard arda başarılı operasyonlar sonrası köşeye sıkışan PKK militanları mağaralardan hareket edemiyor. Korkusuna dışarı çıkamayan terör örgütü mensupları saldırıların çok ağır olmasından şikayetçi.

Örgüt Medyasına Konuşarak Dert Yandı

Karasu örgütün yakın olduğu kaynaklara konuşurken “Türkiye’nin çok ağır ve geniş kapsamlı saldırı yürüttüğünü. Halen yürütmeye devam ettiğini. Bunu da söyleyerek gizlemeden yaptıklarını belirtiyor. Hükümet kanadı, Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sürekli “Tek bir kişi bırakmayacağız” ifadesini söylerken saldırılar çok ağırdı, gerçekten de çok ağırdı ifadelerinden de kaçınmıyor.

Karasu’nun Çaresizliği Yüzüne Yansımış

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatının sınır içinde ve dışında sürekli yaptıkları operasyonlar örgütü çaresiz bırakıyor. Özellikle İHA ve SİHA’lardan kaçamayanların hareket kabiliyeti sıfırlanmış. Hatta Savunma Bakanı Akar’ın “iki gece aynı yerde yatamıyorlar, sürekli yer değiştiriyorlar” ifadesi de teröristlerin korkusunu gözler önüne seriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu