FenerbahçeGündemSpor

Mesut Özil’in Yeni Takımı Fenerbahçe mi Olacak?

Arsenal Türk asıllı futbolcusu Mesut Özil ile sözleşmesini fesih ederek yolları ayırma kararı aldı. Bu karar sonrası ünlü futbolcunun yeni adresinin neresi olacağı merak konusu. Ancak şu ana kadar kendisi ile ilgilenen iki kulübün varlığı ada basınını süslüyor. Bu kulüplerden birisi de Fenerbahçe. Mesut Özil Fenerbahçe’ye gelecek mi? Yoksa diğer talepli halindeki Arabistan takımı Al-Nassr da futbol hayatına devam mı edecek merak konusu.

Fenerbahçe’nin zaman zaman görüşme gerçekleştirdiği ve takımında görmek istediği Mesut Özil’in Arsenalin sözleşmesini fesih etme kararı sonrası vereceği karar bekleniyor.

Eşi Amine Gülse ve menajeriyle yeni yaşamı ve kariyeri hakkında planlama yapmaya çalışan futbolcunun güncel olarak önünde iki seçenek bulunuyor. Ya Türkiye’ye gelecek ya da Arabistan’ın yolunu tutacak.

Yıllardır bir çok kulübün radarına giren Türk asıllı oyuncunun seçenekleri arasında ABD bulunuyor. 31 yaşındaki futbolcuyu ABD den bir çok MLS takımı transfer etmek istediği belirtiliyor. Her koşulda Avrupa’da futbol kariyerine devam etmek istediğini belirten futbolcunun Türkiye’de oynayacağı tek kulüp şu için Fenerbahçe.  Maddi açıdan futbolcu transferine gerekli kaynağı bulunan sarı kanarya kabul etmesi halinde Mesut Özil’i Şükrü Saraçoğlu stadına çıkarabilir.

31 yaşındaki futbolcunun hayalinin Fenerbahçe olduğu ve bunu sık sık Çocukluk hayalim dediği biliniyor. Bu nedenle Mesut Özil yeni kariyerini ABD yada Arabistanda çizmediği takdirde Türkiye’ye gelerek Fenerbahçe’de top koşturabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu