GündemÖzel Haber

Kızıl Plaj’ın Sırrı Plikias Plajında da Bulunuyor

Pandemi süreci devam ederken ikinci yaz’ında gelmesi ile havalar ısındı. İnsanlar artık sıcak havalarda daha serin yerleri tercih etme yoluna gidiyor. Özellikle yaz aylarında deniz tercihi çok. Ancak Kızıl Plaj’ın sırrı herkesin bildiği türden değil. Yunanistan’da bulunan bu plajda güneşlenmek istenildiği gibi serbest.

Giysi Olmadan Denize Giriliyor Güneşleniyor

İnsanlar için ayrı tabular oluşturan çıplaklık bazı yerlerde ve kesimlerde kendisine yer bulamamış. Burada istenilmesi Halide çıplak halde denize girilebiliyor ve güneşlenebiliyor. Ayrıca diğer insanlara da açık olması ayrı bir ortam hazırlamış. Düşünüldüğünden aksine rağbetin daha çok olduğu kızıl plaj’da çıplak denize girenler ve güneşlenenlerin sayısı oldukça fazla.

Yunanistan Ekonomik Kriz Sonrası Cazip Hale Geldi

Ekonomik kriz yaşadıktan sonra fiyatları ile daha cazip haline gelen Yunanistan bazı bölgelerde farklı hizmet veren bir yapıya sahip. Girit adasında bulunan Kızıl Plaj bunlardan bir tanesi ve burada denize girmek için çıplaklar rağbet gösteriyor. 300 metre uzunluğundaki sahile ulaşabilmeniz için Matala’dan 20 dakikalık bir yürüme mesafesi bulunuyor. 60 yıllarda hippi gençlere ev sahipliği yapan Kızıl Plaj günümüzde çıplaklara ev sahipliği yapıyor.

Plakias Plajı  Girit’te Bulunuyor

Çıplaklar için ev sahipliği konumunda Yunanistan’da bulunan tek plaj Kızıl Plaj değil. Girit’te en uzun plajlardan bir tanesi de Plakias Plajı. Burası da giysisiz güneşlenip denize girmek için alternatifler arasında bulunuyor. 1,3 km uzunluğundaki plajdan ayrıca tüplü dalışlarda yapılıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu