GündemSiyaset

İspanya Madrid Özerk Bölgesi Seçiminde Ankara ve İstanbul’da Oy Kullanılacak

İspanya Madrid Özerk Bölgesinde yapılacak olan seçimler için Türkiye’de bulunan İspanya Krallığı vatandaşları oy kullanacak mı? Nasıl Kullanacak? Pandemi Sürecinde Oy Kullanma Olur mu? Kimler Oy Kullanabilecek? Yazımız içerisinde bulunuyor.

İspanya-Madrid Özerk Bölgesi Seçiminde Türkiye’de Oy Kullanılacak

Tüm dünyayı etkileyen coronavirüs salgını devam ederken bir seçim haberi de İspanya’nın Madrid özerk bölgesinden gelmişti. Bu aşamada seçime giden özerk bölge için Türkiye’de bulunan İspanya Krallığı vatandaşları da oy kullanabilecek. Oy kullanılmasında kolaylık sağlanması için İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz gün ilgili birimlere oy kullanmada kolaylık sağlanması için gerekli uyarıyı yaptı. Oy kullanacak vatandaşlar corona tedbirlerine uyarak hareket edecek.

İspanya Madrid Özerk Bölgesi Seçimlerinde Türkiye Oy Kullanma Zamanı

Gündem Haberleri arasında yer alan Özerk Bölgesinde yapılacak olan seçim için Türkiye’de de oy kullanılacak. Oyun kullanılmasında ise İspanya Krallığı vatandaşlarına verilen süre 30 Nisan ile 4 Mayıs 2021 tarihleri arasında. Bu süre zarfından İspanyol vatandaşları oy kullanılacak yerlere giderek oyunu kullanması isteniyor.

İspanya Madrid Seçimlerinde Türkiye’de Nerede Oy Kullanılacak

İspanya Krallığı vatandaşları oy kullanmak istemesi halinde 30 Nisan’dan itibaren 4 Mayıs tarihine kadar İspanya’nın Ankara Büyükelçiliği yada İstanbul Başkonsolosluğuna giderek oy kullanması gerekiyor. Gidiş ve gelişler ile oy kullanmada pandemi kurallarına tam riayet edilmesi isteniyor.

İspanya’da gerçekleştirilecek olan seçimlere katılım sağlamak adına Hükümet Başkan yardımcısı Pablo Iglesias geçtiğimiz günlerde hükümetteki görevi ile İspanyol parlemantosundan ayrılmıştı. Faşizmin yükselişiyle mücadele etmek için ayrıldığını belirten Podemos’un seçim sonucunda ne kadar oy alacağı merak ediliyor.

Es hora de votar por Turquía en las elecciones de la Comunidad de Madrid española

Los votos se emitirán en Turquía para las elecciones que se celebrarán en la Región Autónoma, que se encuentra entre las Noticias de la Agenda. El tiempo concedido a los ciudadanos del Reino de España para utilizar el juego es entre el 30 de abril y el 4 de mayo de 2021. Durante este tiempo, se pide a los ciudadanos españoles que vayan a los lugares para votar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu