Gündem

Ehliyet Sınavı Kopyası İçin Kameralı Düzenek Kurdu Polislerden Kaçamadı

Son Dakika Haberleri – Ehliyet Sınavında Kopya çekmek amacıyla 8 bin lira verip kamera düzeneği oluşturan bir kişi Osmaniye’de güvenlik güçlerinin dikkatinden kaçamadı. Ehliyet sınavı için hazırlatılan düzenek için 3 kişi göz altına alındı.

Omzuna Kameralı, Modemli Düzenek

Önceki gün yapılan Ehliyet sınavına giren O.S. hareketleri ile güvenlik güçlerine kendisini ele verdi. Polislerin dikkatinden kaçmayan kişi hareketler ile şüphelendirdi. O.S nin sınav öncesi hareketleri şüphe uyandırması sonrası Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler O.S üzerinde yaptıkları aramada sağ omzuna yerleştirilmiş kamera düzeneği, cep telefonu, modem ile kulaklık bunun yanında internetten ses görüntü aktarımı sağlayan bir  düzenek buldu.

Bulunan düzenek sonrası ekipler O.S. ile irtibatlı olan F.Ş. – Ş.T. – İ.K. yi gözaltına aldı. O.S alınan ifadesinde düzenek karşılığı 8 bin lira para harcadığını. Sınavda kopya çekmek için yaptığını söyledi.

O.S’nin üzerindeki düzenek ve 8 bin TL paraya el konularak şüpheli dört kişi adliyeye sevk edildi.

Kırıkkale’de de Yakalanmıştı

Geçtiğimiz aylarda da Kırıkkale’de yine ehliyet sınavı için maskesine gizli kamera, kulağına ise böcek denilen bir dinleme cihazı ile bir kişi yakalanmıştı. Burada da sınav salonundaki gözetmenlerin dikkatini çeken kopyacı kişinin kulağındaki böcek denilen cihaz hastanede küçük bir operasyon sonrası çıkarılmıştı. Kırıkkale’de S.A kamera ile soruları aktardığı kulağındaki böcekle de soruların cevaplarını almaya çalıştığı ortaya çıkmıştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu