GündemYaşam

Bodrum’da Yangına Neden Olduğu Sürülen 3 Zanlı Tutuklandı

Orman yangınları ile mücadele devam ederken vatandaşın merak ettiği hususlardan birisi de yangına neden olan kişilerin yakalanıp yakalanmadığı. Bu manada  Bodrum’da yangına neden olan üç kişinin tutuklandığı haberi geldi. Bodrum ilçesindeki zeytinlik ile ormanlık alanda yangına neden olduğu öne sürülen 3 şahıs tutuklandı.

3 Zanlı Tutuklandı

Günlerdir alevlere teslim olan ormanların sorumluları kolluk kuvvetlerince aranırken bir haberde Muğla’dan geldi. Bodrumda bulunan zeytinlik ve ormanlık alanda yangına neden olduğu iddiası ile gözaltına alınan 3 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Araçtan Sigara Atmışlar

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Bodrum mumcular Mahallesinde bulunan zeytinlik ve ormanlık alanda çıkan yangın sonrası yapılan soruşturma neticesinde şüpheli olan 3 kişi gözaltına alınmıştı. Soruşturmada şüpheli şahısların bulundukları otomobilden sigara izmaritlerini ormanlık alana atarak yangına sebep oldukları belirlendi. Bodrum Jandarma Komutanlığınca yapılan işlemlerin neticesinde adliyeye sevk edilen 3 zanlı çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Manavgat’ta da 1 Çocuk tutuklanmıştı.

Soruşturmalar devam ederken önceki gün bir tutuklama haberi de Manavgat’tan gelmişti. 16 yaşındaki bir çocuk şehir merkezinde görgü tanıkları ve kamera görüntülerinin incelenmesi sonrasında gözaltına alınmıştı. Orman yangınları gündem olarak ilk sırada yer almaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu