GündemOrdan BurdanYaşam

İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımını Duyurdu

İçişleri Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğünce ihtiyaca binaen istihdam edilmek üzere 22 sözleşmeli bilişim personeli alımını duyurdu. 31 Aralık 2008 tarihli 27097 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğin 8 nci maddesi gereği alınacak personel yazılı ve sözlü sınavda başarı sırasına göre alınacak.

Başvuru Şartları

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunda belirtilen 48 nci madde şartlarını taşıyan, başlıca fakültelerin 4 yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım, elektrik, elektronik mühendisliği gibi mezuniyet aranacak. Bilgisayar ile çevre birimlerinden en az ikisini kullanabilir olduğunu belgeleyenlerin başvuru yapacağı sözleşmeli personel alımı yazılı sınav sonrası sözlü mülakat ile puan sıralamasına göre alınacak.

Başvuru Tarihleri

Gündem Haberlerine Personel alımında başvurular 16-22 Ağustos 20/21 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Başvuran kişiler e-devlet şifreleri ile ilgili sayfadan 2021 yılı Sözleşmeli Bilişim Personeli Sınavı Başvuru formunu doldurması gerekiyor. Başvuruda ise 600*800 çözünürlüğünde Jpeg fotoğraf, özgeçmiş, SGK hizmet dökümü, Lisans diploması veya okul çıkış belgesinin noter tasdikli sureti, Genel ve Özel Şartlar ile istenilen hususlar, 2019-2020 KPSS P3 sınav sonuç belgesi ile başvuru yapacak. Sınavda KPSS puanının % 70 i ile yabancı dil puanının % 30 oranında toplamı dikkate alınacak. Yazılı sınavda başarılı olanlar puan sıralamasına göre en fazla 10 katına kadar sözlü mülakata çağrılacak.

Yapılacak sözleşmeye binaen 657 DMK’nın 4 ncü maddesine göre sözleşme ücret tavanı 8.772,86 TL olarak verilirken ayrıca özel şartlar ile burada katları ve çarpımı ile bulunacak tutarlarda ödeme söz konusu.

İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı ilanı için buradan ayrıntılara bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu