EkonomiGündemÖzel Haber

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Öğrenme, Yapılandırma Faizsiz Erteleme

Bankalar tüketicilere kredi kartı tahsisi yaparken BDDK’nın aldığı kullanım kararları ile faizleri ve masraflarına uymakla yükümlü. Bu aşamada en önemli husus bankalar için kredi kartı borcunun en az asgari düzeyde ödenmesidir. Bu ödeme düzenli olarak yapıldığı sürece hem tüketici hem banka için sorun teşkil etmez. Ancak tüketicinin ödemekte zorlandığı zamanlarda da bankanın desteği vazgeçilemez hizmetleri arasında yer alır. Ziraat Bankası tüketiciye sunduğu Bankkart Combo kredi kartı markası ile bu karta ait borçları öğrenme aynı zamanda ödenemez hal aldığında da yapılandırma imkanı vermektedir. Bir diğer adıyla nefes ayları veren Ziraat kredi kartı avantajlı özellikleri ile tüketiciye veriliyor.

Faizsiz Erteleme Seçeneği Bankkart Combo da

Kredi kartı kullanmak bir çok kişinin bu yönde destek almasına neden oldu. Geçtiğimiz yıllarda kart borçları yüzünden mağdur olan hayatıyla ilgili önemli karar alan haberler ile devlet dönem dönem kredi kartı yapılandırma imkanını yasal olarak zorunlu hale getiriyor. Ancak bu duruma gerek kalmadan bankalarda kendi bünyesinde destek verebiliyor. Bu desteklerden bir tanesi de Bankkart Combo Nefes ayları ile sunuluyor. Kart sahibi olmak istiyorsanız öncelikli olarak sorumluluklarınızı bilmelisiniz. Bu sorumluluğun başı da borçların ödenmesi.

ATM’den Kredi Kartı Borcu Öğrenme Yapılandırma

Ziraat Bankasına ait kart markalarından birini kullanıyorsanız bu kartınız sayesinde bankamatiğe giriş yaparak kartınıza ait borçlarınızı öğrenebilirsiniz. Bu aşamada kartın son ödeme tarihi, harcama hareketleri gibi tüm bilgilere de ulaşım söz konusu.  Bu aşamada combo kart borcunuzu öğrenirken ayrıca  bankamatik üzerinden kredi kartı yapılandırma seçeneğine da başvuru yapabilirsiniz. Yapılan başvuru ile bankanın onayı halinde iki aşamada erteleme yapılandırma söz konusu. Birincisi banka dönemsel olarak faizsiz erteleme imkanları veren nefes ayları kampanyasını sunuyor. Bu kampanyaya katılım sağlanamadığı takdirde ise erteleme ile yapılandırma imkanı sizlere belli miktar ödeyeceğiniz faiz tutarlarına neden oluyor. Ancak bu durum sizin rahat bir nefes almanızı finansal açıdan rahat bir hareket etmenizi sağlayabilir.

İnternet Bankacılığından Borç Öğrenme ve Yapılandırma

En kolay ve hızlı yöntem yine internet bankacılığı. Mobil bankacılıkta dahil olmak üzere giriş yaptıktan sonra kredi kartı sayfasından borçlarınız, ödeme vadeleri, taksitleriniz gibi hususlara ulaşıyorsunuz. Aynı zamanda dijital sayfadan anlık olarak kredi yapılandırmaya başvuru yapıyorsunuz ve banka sistemsel olarak inceleme sonrası sizin bu talebinize onay veriyor.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma (Nefes Ayları)

Banka kişilere kolaylık olması açısından nefes ayları kampanyası düzenliyor. Bu hizmetin en doğru yanı kişinin kredi kartınızın ekstre borcunun yarısını ödemeniz halinde diğer yarısını da faizsiz olarak erteliyor olmasıdır. Burada dikkat edilmesi gereken husus nakit çekimler dışı harcamalarınızdan doğan borçlarda ertelemedir. Kartınıza ait borcun % 50 sini ödedikten sonra başvuru yaparak diğer kısmını faizsiz olarak bir sonraki aya erteleyebiliyorsunuz.

Kredi Kartı Faizsiz Erteleme Başvurusu

Bu hizmeti internet ve mobil bankacılık ile şubeden alabiliyor olmanıza karşın en kolayı SMS yoluyla yapılmasıdır. Bu sayede anlık olarak başvuru sonrası erteleme imkanına sahip oluyorsunuz. Başvuru için bankada kayıtlı telefon numarası önemli. NEFESAYLARI yazdıktan sonra kartınızın son altı hanesini yazın ve 4747 ye  mesaj gönderin. Bu sayede başvurunuzu yaparsınız. Ancak yine de Ziraat Mobil, Müşteri iletişim merkezleri sayesinde de bu hizmete başvuru söz konusu.

Nefes Aylarının Özelliği

Döviz kuru üzerinden yapılan alışverişler bu seçenek dışı bırakılmış ve sadece TL borçları için erteleme hizmeti söz konusu.  Bankkart sahibi olan tüketiciler faizsiz kart borcu erteleme imkanı aktif iken ikincisine de başvuramıyor ve ek kart, bankkart genç, bankkart ücretsiz gibi kartlar kapsam dışı bırakılmış. Tüketici olarak ödemekte zorlanmanız halinde faizsiz erteleme imkanını yılda sadece iki kez alabiliyor. Yapılan erteleme de bir sonraki hesap kesim tarihine kadar borcun yarısının ödenmesi halinde yapılıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu