EkonomiKrediler

Ziraat Bankası 5 Bin Lira Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankalar arasında en fazla şube ile faaliyet gösteren devlet bankası konumundaki Ziraat Bankası tüketici kredisi başvuru ile kullanımı belli şartlar dahilin de yapılıyor. Kişiler günlük ihtiyaçlarını karşılarken düşük tutarlarda paralara da ihtiyaç duyabiliyor. Bu aşamada Ziraat Bankası 5 Bin lira kredi başvurusu nasıl yapılır? Nasıl alınır? Ne Kadar Öderim sorularının cevabı bugünkü makalemiz içerisinde bulunuyor.

Krediye Başvuru Yolları

Ziraat Bankası kredilerine başvuru dijital şubeyi kullanıyorsanız internet başta olmak üzere banka şubeleri, ATM ve SMS yoluyla yapılabiliyor. Ziraat Bankası SMS Kredi başvurusu başlıklı yazımızdan faydalanabilirsiniz.  Burada başvuru sonrası sizin kredi notunuz ve geliriniz önemli elbette. Bu aşamada Ziraat Bankasından daha önce kredi kullanmışsanız ya da kredi kartı Combo bankkartı kullanmaya devam ediyorsanız bankanın onaylama ihtimali daha yüksek oluyor. Fakat bankanın henüz müşterisi değilseniz bu durum biraz uzayabilir. Ancak kredi alımı için kredi notunuz yüksek ise ve aylık geliriniz varsa banka zaten size onay verecektir. Nitekim başvuru miktarınız 5 bin lira düşük miktarda bir krediden ibaret olduğunu söylemek mümkün.

Ziraat Kredi Hesaplama

Ziraat Bankasının güncel tüketici kredisi faiz oranı % 1,75. Bu oran son zamanların en yüksek oranı. Ancak paraya ihtiyacınız varsa bu oranı göz ardı etmek zorunda kalabiliyorsunuz. Kredinin vadesi maksimum 3 yıl. Daha uzun sürede kredi alımlarına yasak getirildi. 5 Bin lira için aylık olarak ödeyeceğiniz taksit tutarları da şu şekilde;

  • 36 ay için 199,33 TL
  • 24 ay için 267,36 TL
  • 12 ay için 475,11 TL

Taksit ödemesi yapmanız gerekiyor. Alacağınız kredi de BSMV ve KKDF ödemesi ile binde beş oranında kredi tahsis ücreti ödüyorsunuz. Bu rakam da 25 Lira tutuyor.

Erken Ödeme

Ziraat Bankasından almış olduğunuz tüketici kredisinin vadesinden önce kapatılması ise size kalmış bir durum. Bunun için internet bankacılığı ya da banka şubesinden toplam kredi borcunuzu ödemeniz halinde söz konusu bireysel krediniz de kapatılmış oluyor. Bu aşamada ödemeniz gereken faizler de iptal oluyor ve indirim ile hesabınızı kapatıyorsunuz. Ayrıca hayat sigortası poliçesi ödemişseniz bu poliçenin kullanılmayan tutarı da banka tarafından hesabınıza yatırılıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu