EkonomiGündem

Yeni Kredi Paketi Devlet Bankaları Eliyle Verilecek?

Küresel çapta yaşanan coronavirüs salgını sonrasında tüm dünyada olduğu gibi alınan tedbirler devam ediyor olsa da; normalleşme süreci de bir taraftan devam ediyor. Kabine toplantısı sonrası 1 Haziran’dan itibaren yeni normal hayata geçileceği müjdesini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan bir dizi tedbirlerin devam edeceğini de açıkladı. Ekonomik açıdan da yaraları sarma zamanı olduğundan vatandaşı rahatlatmak adına yeni kredi paketinin uygulamaya konulacağı Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak tarafından açıklandı. Eski ekonomik desteklerin yanında yeni kredi paketinde neler olacağı, kimlere destek verileceği, verilecek desteğin miktarı gibi hususlarda merak konusu oldu.

Devlet Bankalarından Yeni Kredi Paketi

Eskiden olduğu gibi yeni kredi paketleri yine devlet bankaları eliyle verilecek. Kamu bankaları olan Başta Ziraat Bankası olmak üzere Halkbank ve Vakıfbank vatandaşa taksitle ödenecek kredi desteği planı içerisinde bulunuyor.

Mobilya ve Beyaz Eşya Alımları İçin Kredi

Daralan ekonomi ve piyasaların açılması ve vatandaşın ekonomik açıdan rahatlamasının önünü açmak adına yerli üretim ile satışa konu olan mobilya ve beyaz eşyalar için taksitli ödemelerde kredi verilmesi söz konusu olacak. Yine daralan ekonominin turizm sektöründe yararı olması açısından emekli ve çalışanlara da tatil kredisi söz konusu. Tatil ve seyahatler için kredi verilmesi söz konusu edilebilecek.

Uzun Vadeli Konut Kredisi Finansmanı

Emlak sektöründe ise daralan piyasanın önünü açmak için konut kredisi verilebilir. Özellikle orta gelirli ailelere düşük faiz ve uzun vadelerde uygun konut kredisi verilmesi açısından yeni desteklerde önümüzdeki günlerde açılacak gibi duruyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu