BankalarEkonomiYapı Kredi Bankası

Yapıkredi Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi

Çalışma hayatı oldukça hareketli ve uzun bir dönemdir. Çalışma hayatımızın içinde yaşadığımız günlük koşturmacalar ve telaşlar eşliğinde, birçoğumuz emeklilik dönemini düşünmez, o günlerin bir gün geleceğini fark edemeyiz. Oysa aktif çalışma hayatımızda yapmak istediğimiz, ancak yaşadığımız yoğunluklar nedeniyle yapamadığımız birçok şeyi, emeklilik döneminde yapmayı planlarken, bu planları hangi emekli maaşıyla, hangi birikimle yapabileceğimizi düşünmeyiz ve sadece hayal kurarız. Sosyal güvenlik kurumlarından emeklilere verilen maaşlar düşünüldüğünde, bu planların ve kurulan hayallerin hiçbirinin gerçekleşmesi mümkün değildir.

Yaşam standartlarının yüksek olduğu ve hayallerimizin gerçekleşmesi adına, emeklilik dönemimiz için, aktif çalışma hayatının içindeyken ve düzenli bir gelirimiz varken, emeklilik dönemimiz için yapacağımız yatırımlar önemlidir. Bireysel emeklilik sistemi, emeklilik için yapacağımız birikimler için, oldukça mantıklı bir sistemdir. Bireysel emeklilik sistemi, isteğe bağlı olarak, 18 yaşını doldurmuş her bireyin katılabileceği bir sistemdir. Bireysel emeklilik sistemi, % 25 devlet katkısı ile birikimlerimizi daha da artırmaktadır. Sistemde, kişinin gelir durumuna göre, aylık olarak belirlenen katılım payının düzenli olarak 10 yıl ödenmesi ve kişinin 56 yaşını doldurması halinde, katılımcı sistemden emekli olur ve birikimleri oranında emekli maaşı almaya hak kazanır.

Yapı kredi Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi, Allianz Yaşam ve Emeklilik aracılığı ile katılımcılarına oldukça avantajlı bireysel emeklilik paketleri sunmaktadır. Yapıkredi Bankasının bireysel emeklilik sistemine katılmak için, bankanın bir şubesine başvurmanın yanı sıra, telefon bankacılığı ya da internet bankacılığından da yararlanılabilir. Bu konuda uzman müşteri temsilcisinin yönlendirmeleriyle, kişiye özel, avantajlı emeklilik planlarından biri seçilerek, sisteme katılmak mümkündür. Yapıkredi Bankası bireysel emeklilik sistemine katılan katılımcıların seçebileceği birçok avantajlı emeklilik planı vardır. Katılımcının, kendisine en uygun emeklilik sistemini seçebilmesi, katılımcılar için ayrıcalıklı bir durum yaratacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu