EkonomiGündem

Tüvtürk Araç Muayene Ücreti Kredi Kartı İle Ödeme Oluyor mu?

Ticari araçların yılda bir hususi araçların ise iki yılda bir araç muayenesini trafiğe çıkmak için yaptırmak zorunda oldukları araç sahipleri ödeme hususunun nakit olarak yapılmasından şikayetçi. Bu anlamda Tüvtürk Muayene Ücretleri Kredi Kartı İle Ödeme hizmetinin başlayıp başlamadığını merak ediyor. Uluslar arası standartlara uygun araç muayenesini yaptırmak, aracını trafikte kullanabilmek adına muayene tarihi gelen vatandaşlar parasını nasıl ödeyebilir?

Kredi Kartıyla Ödeme Yapılır mı?

Ulaştırma Bakanlığı bankalar ve TÜVTÜRK ile gerekli çalışmaları yapıyor olsa da; yıllardır araç muayene yapımı için ödenen ücretler nakit olarak yapılıyor ve kredi kartı ile ödeme söz konusu değil. Ulaştırma Bakanlığı araç muayenelerinde tek yetkili olarak TÜVTÜRK’ü görevlendirmiştir. Hem trafiğin hem araçların hem de insanların hayatının önemine binaen yapılan taşıt muayenesi internetten randevu aldıktan sonra ilgili randevu yerine randevu saatinden yarım saat önce gidilmesi gerekiyor. Egzoz muayenesi de yaptırmak isteyenler buradan bu hizmeti de alırken işini daha hızlı bitirmek isteyenler egzoz muayene yaptırmak için başka yerleri seçiyor.

Araç Muayene Randevusu Alma

Araç Muayene randevusu İnternet üzerinden alınıyor. TÜVTÜRK internet sitesi aracın ruhsat bilgileri ile birlikte randevu işlemlerinin yapılmasına olanak sağlıyor. Burada Plakanız ve Ruhsat seri numaranız önemli. Size kalan ise randevu yeri, tarihi ve saati oluyor. TÜVTÜRK muayene istasyonları Pazar günleri de kapalı. Muayene için işlemlerinizi başlatmadan önce aracınızın km sini de not etmeli. Nitekim burada kayıt açılırken km bilgisi de isteniyor ve muayene belgesine bu bilgi de ekleniyor. Yapılacak muayene işlemi için randevu almak ta ücretsiz olarak sunuluyor. TÜVTÜRK araç muayenesi ile ilgili bilgi almak için ayrıca  0 850 222 88 88 Müşteri Hizmetleri numarasını da arayabilirsiniz.

TÜVTÜRK Muayene Ücretleri Ne Kadar?

Yıllık değişen rakamlardan bahsetmek mümkün. Yeni fiyatlar henüz belli olmasa da güncel olarak otomobil, kamyonet, arazi taşıyı, römork, minübüs gibi araçlar için 342,20 Lira, Kamyon, Çekici, Tanker, Otobüs için 462,56 Lira, Traktör, Motorsiklet için ise 174,64 Lira ücret ödemesi nakit olarak yapılıyor.

Egzoz Muayene Ücreti Ne Kadar?

Yaptırmak zorunda olduğunuz muayenelerden bir tanesi de egzoz muayenesi. Bu hizmeti alabileceğiniz bir çok mecradan bahsetmek mümkün olsa da; TÜVTÜRK bu hizmeti de veriyor. Bu işlem için ödeyeceğiniz hizmet ise 80 TL. Bu ücreti de kredi kartı ile ödeyemiyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu