BankalarEkonomiZiraat Bankası

Ziraat Pay nedir? Ne İşe Yarar?

Ziraat Bankası İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden olan vergi borçlarınızı banka hesabından ödemenizi sağlayan bir yöntemi Ziraat Pay ödeme yöntemini hizmete sundu. Burada Gelir İdaresi Başkanlığının vatandaşa verdiği hizmet olan interaktif vergi dairesi sitesinde internet bankacılığınıza bağlı bilgiler ile ödeme imkanı bulunuyor. Yani kredi kartınız olmasa bile Ziraat mevduat hesaplarındaki paranızdan vergi ödemelerinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Ziraat Pay İle Hangi Vergilerimi Öderim?

İnteraktif Vergi Dairesi online bağlantı ile mevcut olan tüm vergilerinizi, harçlarınızı ve cezalarınızı ödeyebileceğiniz bir mecra. Buradan yapacağınız ödemelerde kredi kartınız olması gerekiyor. Hesabınıza bağlı atm kartınızın internet ödemelerine açık olması halinde yine buradan ödenem imkanınız olsa da; banka kartı olmayan kişiler için Ziraat Pay bir alternatif.

Bu anlamda ödeyebileceğiniz Vergi Borçlarınız, Motorlu Taşıtlar Vergileri, Kimlik ve ehliyet gibi tapu harçları, Trafik cezaları gibi sürekli ve sık yatırmak zorunda olduğunuz ödemelerinizi kredi kartına ihtiyaç duymadan Ziraat İnternet Bankacılığına giriş bilgileriniz ile hesabınızdan ödeme alternatifiniz bulunuyor.

Okuyun : Ziraat Bankası SMS Kredi Başvurusu

Ziraat Pay Nasıl Ödeyeceğim?

  • İnteraktif Vergi Dairesine sitesine http://ivd.gib.gov.tr adresinden gidiyorsunuz. Buradan ödemek istediğiniz vergi yada harç türünü seçiyorsunuz.
  • Ödeme yapacağınız hususa ait bilgilerin girişini yapıyorsunuz.
  • Ödeme seçeneğinde e-banka hesabını seçiyorsunuz.
  • Burada anlaşmalı banka olarak Ziraat Bankasını seçin ve öde menüsü ile devam edin.
  • Öde menüsü ile Ziraat Bankası internet Bankacılığına giriş sayfası açılmaktadır. Burada bilgilerinizi girin ve dijital bankacılığınıza giriş yapın. Bu aşamadan sonra ödeme yapacağınız hususa ait bilgiler de karşınıza gelir ve kontrol etmenizde fayda olur.
  • Daha sonra vereceğiniz onay ile birlikte sonuç ekranı gelir ve interaktif vergi dairesinden devam edilmesi istenecektir.
  • Bu aşamadan sonra dilerseniz ödeme çıktısını da buradan alabilirsiniz.

Hızlı ve kolay ödeme alternatiflerinden birisi olarak karşımıza çıkan Ziraat Bankası PAY bir ödeme yöntemi ve burada yapacağınız ödemeler Ziraat şubelerinde bulunan hesaplarınızdan yapılıyor. Aynı zamanda paranız olmadığı takdirde ziraat ek hesap üzerinden de vergi ve harç ödemelerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu