EkonomiOrdan Burdan

İstanbul Üniversitesi AUZEF Harcı Yatırma Hangi Bankadan Yapılıyor?

Türkiye’de önlisans ve lisans mezunu olabilmek için açıktan okuyabileceğiniz üç üniversiteden birisi İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) tir. İnternetten eğitim öğrenim görme ve mezun olma olanağı veren İstanbul Üniversitesi Güz, Ara, Telafi ve bitirme sınavları vermektedir. Bu sınavları veren öğrenciler ise mezun olma hakkına sahip olur. Uzaktan eğitimin İstanbul etabını okumak isteyen kişiler bu okula kayıt yaptırırken harç ödemek zorunda. Her dönem yapılan bu harç tutarları değişiklik gösterse de milyonlarca kişinin eğitim gördüğü AUZEF Harç Yatırma işlemi nasıl yapıldığı, hangi yollardan yatıralabildiği sorulan sorular arasında bulunuyor.

AUZEF Harcı Hangi Bankaya Yatırılıyor?

Auzef kaydı yaptırıyorsanız burada sizlere bir referans numarası verilmektedir. Bu numara her kayıt yenilemede sizlere verilir ve sizde bu numara üzerinden harç parasını yatırırsız. Bu numara ile harcınızı yatırabileceğiniz banka güncel olarak Halkbank’tır. Bu bankanın dijital bankacılık ürünü başta olmak üzere banka şubesi veya ATM si aracılığıyla da Auzef Harç Yatırma işlemini yaparsınız.

Referans Numaram Yok Ödeme Yapılır mı?

AUZEF kaydı için referans numaranız elinizde olmayabilir. Bu durum bu numaraya ulaşamacağınız anlamına da gelmez. Bu işlem için İstanbul Üniversitesi OBS sayfası olan harç bilgileri menüsünden bu numaraya ulaşabilirsiniz. Bu anlamda sizin referans numaranız yoksa harç yatırma işleminiz yapılamıyor. Kaydın yenilenmesi için gerekli olan harç yatırma işlemi için referans numarası doğru olmalı ve size ait olmalıdır.

Online AUZEF Harç Parası Yatırma

İstanbul Üniversitesinin sayfası olan aksise ait http://aksis.istanbul.edu.tr/Account/LogOn?ReturnUrl=%2f&AspxAutoDetectCookieSupport=1 adresinden AUZEF bilgilerinize ulaşım sağlıyorsunuz.  Size ait olan kullanıcı adı ve şifreniz buradan girişi sağlar. Bu anlamda karşınıza çıkan menüden ödeme yap sayfası ile harcınızı da kredi kartıyla ödeme yapabiliyorsunuz.

Uzaktan Öğretim Nedir

Öğrencinin bir üniversite kampüsüne gelmeden alması gereken dersleri internet kanalıyla bilgisayardan uzaktan alan ve sanal ortamda gördüğü eğitim ile sınavlara giren, bu sınavlarda başarılı olan kişilerin diploma ile mezun olmasıdır. Uzaktan eğitim olması bir çok öğrenciye fırsat eşitliği sunuyor. Aynı zamanda fiziksel olarak engeli olan öğrencilerin de okula gitmeden eğitim görmesinin yolu bu sayede açılmış oluyor. Kişi çalışıyorsa ve üniversiteye gidecek vakti olmuyorsa buradan uzaktan eğitim sayesinde hem çalışır hem eğitimini görmüş olur. Bunun yanında elbette öğrencinin okul için konaklama, barınma, yol parası gibi masraflardan da uzak olarak eğitim görmesinin diğer bir adıdır. İstanbul Üniversitesi AUZEF uzaktan eğitim gören üniversitelerden bir tanesi. Bu nedenle her dönem kayıt yenilemesi yapmak zorunda kalıyorsunuz. Kayıt yenileme işlemi için de harç parası yatırma işlemini yapmanız mecburi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu