EkonomiGündem

Öğretmenler Günü Kredileri En Uygun Hangi Banka

Eğitimimizde büyük katkıları olan öğretmenlerimize maddi açıdan destek sağlamak adına her yıl bankalar yeni kampanyalar düzenleyebiliyor. Bu anlamda kredi arayışında olan öğretmenlerde bu alım için Kasım ay’ını bekleyebiliyor. Burada beklemek doğru adım olur mu öncelikle araştırmak gerekir ancak ihtiyacı olmayan kişilerde 24 Kasım haftasında açıklanan Öğretmenler Günü Kredileri ve faiz oranlarını da inceleyebilir. Öğretmenlere hangi bankalar uygun kredi veriyor? Faiz oranları ne? Öğretmenler hangi bankalardan kredi almalı gibi alternatifler hakkında bilgi vermek istedik.

Öğretmenlere Kredinin İlk Adresi İLKSAN

Öncelikli olarak öğretmenlere en uygun şartlarda kredi veren kuruluşun sınıf öğretmenleri başta olmak üzere üyeleri için verilen İlksan Kredileri. Yani İlkokul Öğretmenleri sandığı İkraz adı altında diğer bankalara oranla daha uygun şartlarda kredi vermektedir. Güncel olarak tüketici kredileri en fazla 36 ay vadede  alınabilirken İlksandan alacağınız kredinin vadesi 60 ay ile beş yıla kadar uzatılabiliyor. Bu da önemli bir avantaj olarak gösterilebilir.

Kefilli ve kefilsiz olarak başvuru yapabileceğiniz kredi de örnek olarak alacağınız 10 bin lira kredi için 36 ay boyunca 353,75 Lira taksit ödüyorsunuz. Bu kredi için 120.73 lira damga vergisi, 5,35 lira hayat sigortası, 77,0 Kefalet Sigortası ile toplamda 254,68 Lira kesinti uygulanıyor. Kredinin nema oranı 1,37 ve toplam olarak ödeyeceğiniz tutar ise üç yılın sonunda 12 bin 989 Lira oluyor. 60 ay vadede almanız halinde ise nema oranı 1,44 oluyor ve aylık ödemeniz ise 250 lira ile toplamda 15 bin 391 lira oluyor. Yani beş yıl için % 50 den fazla bir maliyet söz konusu oluyor. Bu nedenle alacağınız kredinin vadesi ne kadar düşük olursa sizin için o kadar avantajlı oluyor.

Akbank Öğretmenler Günü Kredisi

Kredi kampanyası düzenleyen ve ilan eden ilk bankalardan Olan Akbank öğretmenler günü için 24 kasım ile 30 kasım tarihleri arasında başvuruları alıyor. 10 bin liraya kadar masrafsız kredi paketi veren banka dileyen öğretmenlere daha yüksek oranlarda kredi imkanı sunuyor. Başvuruda kimliğiniz kadar öğretmen olduğunuza dair belgelerde istenebiliyor. Akbank güncel öğretmenler günü kredisi faizi 1,74 olarak hesaplanıyor. Alacağınız 10 bin liranın aylık ödemesi 36 boyunca 397,89 lira oluyor. Yani İLKSAN’a göre çok daha yüksek oranda.

Öğretmenlere İNG Bank Kredisi

Öğretmenlerin ihtiyacı olan nakit parayı karşılamak adına İNG 50 bin liraya kadar krediyi sadece nüfus cüzdanı ile başvurunuz ile verebiliyor. Burada sizden alacağı dosya masrafı ise 69 Lira gibi düşük bir rakam ile tutulmuş. Sadece öğretmenlerin faydalanabileceği kredinin vadesi en fazla 36 ay. Faiz oranı ise 1,24 olarak ilan edilse de bu oran bankada değişiklik gösterebilir. Ancak alternatifleriniz arasına İng Bank kredilerini alabilirsiniz.

Maaş Aldığınız Bankayı Araştırın

Öğretmenlere uygun kredi alımında illaki sandıkları başta olsa da; maaş aldıkları bankalarda cazip teklifler ile kredi verebiliyor. Maaş hesabı olan kişilerin kredi alımında bankalar daha esnek davranabiliyor. Bu anlamda kredi alımı öncesi mutlaka maaşınızı aldığınız banka ilk etapta değerlendirilebilir. Ancak sandık üyesi olanlar için İlksan İkrazı önemli bir seçenek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu