EkonomiOrdan Burdan

Kuryenet Kredi Kartım Nerede? Ne Zaman Gelir? Sorgulama

Bankalar kredi kartı başvurusu sonrası kartın sahibine ulaştırılmasında kuryenet alternatifini benimsedi. Bu aşamada kişiye gelecek kartın kuryenet tarafından size getirileceğini düşünürsek acelesi olan tüketiciler kuryenet kredi kartım nerede sorusunu soruyor.

Banka Kartları Kuryenet Tarafından Adresinize Getiriliyor

Kuryenet müşterilerine paket dağıtımı ve teslimi yapmadan önce herkese bir numara vermektedir. Bu numara paketin takip numarasıdır ve kartınızın da nerede olduğunu öğrenebilmeniz için bu takip numarasına ihtiyacınız bulunmaktadır. Banka sizin başvurunuzu aldıktan sonra onaylar ve size belli bir limit ile kredi kartı tahsisi yapar. Geçmiş dönemlerde bu kart başvurusu ile sözleşmeler bankalar nezdinde yapılırken artık durum çok daha farklı. Bu aşamada sözleşmenin getirilip imzalanması da kuryenet personeli tarafından size yaptırılıyor ve bankaya geri teslim ediliyor. Bu aşamada tüketici de zaman kaybı yaşamamış oluyor.

Kuryenet Kart Sorgulama

Bankaların çoğu basılan ve kuryeye verilen kartla ilgili olarak takip numarası da dahil olmak üzere kart sahibini SMS ile bilgilendirme yoluna gitmektedir. Aslında yola çıkan kartın size gelmesi çok uzun bir süre sürmez. En fazla 2 gün içinde teslimi söz konusudur. Bu durum bazı büyük yerlerde ve kart basım merkezine yakın olan bölgelerde 1 gün ile sınırlı kalabilir. Ancak yine de tüketicinin eline gelmemesi ve ulaşmaması gibi nedenlerden dolayı kuryenet kredi kartım nerede sorusu soranlar için takip numarası ile sorgulama yapma imkanı bulunuyor.

Kart Sorgulama Sayfası

Kuryenet kartım nerede sorgulama yapmak için buradan sayfaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu sayfada 12 haneli takip numarasını girdikten sonra sorgulama yaparak kartınızın nerede olduğunu ve size muhtemel ne zaman teslim edileceğine dair bilgilere ulaşmanız mümkün.  Başvurunuz onaylanmasına karşın henüz basılmamış olabilir. Kartların basımı kart başvurularında olan yoğunluğa göre ayarlanır ve kısa süre içerisinde tüketicisine teslim edilmeye çalışılır. Nitekim bankalar kazanç sağlamak adına tüketiciye mümkün olduğu kadar kısa sürede kredi kartını teslim etmek ister. Bu aşamada takip numarası da oluşturulmamıştır. Burada kartınızın basılması ve kuryeye verilmesi ile bir takip numarası oluşur ve bu numarada sizin cep telefonunuza mesaj yoluyla gelir.

Anında Kredi Kartı İhtiyacınızı Karşılayabilir

Çok acil bir şekilde kredi kartına ihtiyacınız varsa ve hemen kullanmanız gerekiyorsa anında kredi kartı veren bankaları tercih edebilirsiniz. Bu anlamda bankalar sizlere hemen kredi kartı tahsisi yapıyor ve hemen harcamaya başlayabiliyorsunuz. Ancak bu kartların üzerinde sadece isminiz yazmıyor. Daha sonra da isimli kart isterseniz size yine kuryenet aracılığıyla kartınız teslim ediliyor. Son güncellemeler sonrası Akbank Axess kredi kartına başvuru yapanlar dijital yoldan onay aldıktan sonra yine uygulama üzerinden harcama imkanı da bulabiliyor. Bu anlamda ihtiyaçların giderilmesi için Akbank Axess ya da QNB Finansbank Kredi kartı anında tahsis yapıldığı için tercih edilebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu