Ekonomi

ASELSAN Katar İddialarına Yanıt Vermek Zorunda Kaldı

Son Dakika Haberi – Son günlerde atılan Katar iddiası sonrası ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı bir açıklama yaptı. Katar’daki şubenin ASELSAN’a ait olduğunu söyleyen Görgün iddialara açıklık getirdi.

Son günlerde yapılan ASELSAN haberlerinde Katar şirketinin kurulması ile asılsız yapılan haberler için ASELSAN Genel Müdürü Haluk Görgün açıklama yaptı. Görgün yaptığı açıklamada Global pazarda faaliyetlerini sürdüren ASELSAN’ın yurt dışında da ofisler açtığını, markası ile tescil faaliyetlerini koruduğunu, yapılan işlemlerin tamamen rutin bir uygulama olduğunu belirtti.

Medyaya düşen son günlerdeki ASELSAN QSTP-B adlı Katar şubesinin yüzde yüzünün ASELSAN’a ait olduğunu, 19 Ocak 2021 tarihinde bu durumun KAP’ta ilan edildiğini belirtti. Yapılan haberin aldatıcı ve gerçeği yansıtmadığını söyleyen Görgün, ASELSAN’ın Türk markası ile 12 ülkede faaliyet gösterdiğini ve 73 ülkeye ihracat yaptığını belirtti.

% 100 Türk Şirketi ASELSAN

Yurt dışında çılan ASELSAN şubelerinin ofislerine verilen ismin ve markanın tescil faaliyetlerinin korunduğunu ve rutin bir uygulama olduğunu, söz konusu Katar’daki ofisin 19 Ocakta KAP’a bildirildiğini açıklayan Görgün Milli değerlerimizi yıpratmak yanlıştır, milletimize haksızlıktır. Yapılan haberler gerçek dışıdır ve bu iddiaları kaynak göstererek haber yapan, paylaşım yapanlara karşı hukuki süreç başlatılmıştır denildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu