Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati Banka Yöneticileriyle Buluştu

Son Dakika Haberleri – TBB Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar’ın ev sahipliğinde Hazine ve Maliye Bakanı  Dr. Nureddin Nebati banka yöneticileri ile bir araya geldi. Toplantıya BDDK Başkanı Mehmet Ali abken, Türkiye Katılım Bankaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İkram Göktaş ile TBB Üyeleri katıldı.

Yapılan açıklamada toplantının ana gündeminin küresel ve yurt içi ekonomi olduğu yönündeydi. Hazine ve Maliye Bakanı Nebati yeni ekonomi programı hakkında bilgi verirken banka yöneticilerinin de konuya ilişkin değerlendirmelerini aldığı bildirildi. Toplantıda katılımcıların karşılıklı görüş alışverişleri ile istikrarlı büyüme performansları da toplantının amacı arasında bulunuyor.

Banka yöneticilerinin yaptığı değerlendirme de Türkiye’de finansal piyasada meydana gelen son olaylar ile gelişmeler dikkate çekildi. Güçlü bilanço, likidite ve özkaynak yapısı, gelişmiş teknoloji uygulamaları ile faaliyet gösteren Bankacılık sektörü ülkemiz ekonominin sürdürülebilirliği açısından faaliyetlerini kesintisiz olarak yürütmektedir denildi.

Bankaların kendi kuralları ve mevzuatları ile serbest piyasa mekanizması içerisinde kaynakların halkın finansal ihtiyaçlarını karşılamak adına kullanılmaya devam edileceği açıklandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu