Dünya

Sosyal Medya Videosu Çekerken 5 Yaşında Çocuğu Vurarak Öldürdü

Sosyal medya videosu çekmek son yıllarda moda oldu. Bu anlamda ciddi para kazançları sağlayanlarda bulunmuyor değil. Son olarak bir genç yine video çekimi sırasında ateşlediği silahla 5 yaşındaki bir çocuğu vurarak öldürdü.

13 Yaşında Çocuk Vurdu

Sosyal medya hesabında yayınlamak için video çektiği sırada yanlışlıkla olduğu belirtilen silahını ateşleyen bir genç ABD’nin Minesota eyaletinde şükran günü gibi özel bir günde beş yaşında bir çocuğu vurdu. Perşembe günü gece saatlerinde meyanda gelen olayda Mineapolis’in kuzeyinde bulunan Brooklyn Parkta polis bir çocuğun vurulduğu haberini aldı. Bunun üzerine eve müdahale eden polis yaralı çocuğu gördü. Hemen ilk müdahale edilmesine rağmen çocuk olay yerinde kurtarılamayarak öldü.

Sosyal Medya Videosu İçin

Yapılan açıklamada polis memurlarının eve geldiği sırada ilk yardım yapmaya çalışıldığı, ancak çocuğun hayatını kaybettiği yönünde oldu. Bunun üzerine Brooklyn Polis Departmanı bir soruşturma başlattı. 4-5 gencin bir evde bulduğu silah ile içlerinde 13 yaşındaki bir çocuğun ise grup olarak video çekmeye çalıştığı, bu sırada ateşlenen silahın 5 yaşındaki çocuğu vurduğunu söyledi. Yapılan incelemelerde silahın kazayla ateşlendiği yönünde bulgulara rastlandı.
Silahın bulunduğu haberi üzerine ise yapılan araştırmalarda evin garajında bulunduğu söylense de evde yetişkinlerde bulunuyordu. Bu çocukların denetlenip denetlenmediği de müfettişlerce sorgulandı. Ancak silahın nerede nasıl bulunduğuna dair bir kanıt yok.

Çocuk Gözaltına Alında

Polis Departmanı bu şu anda devam eden ayrıntılı bir soruşturma. Çok talihsiz biri kaza. Biz yetişkinler loarak çocuklara silahların erişiminden sorumluyuz ve onların eline geçmeyeceğine emin olmalıyız açıklaması yaptı.
Son dakika haberlerine göre 13 yaşındaki çocuk tutuklandı ve gözaltında tutuluyor. Bu sebeple gencin de adam öldürme suçuyla karşı karşıya kalacağı çok üzücü.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu