Dünya

Siyaseti Ringe Tayışıp Boks Yaptılar

Dünya Haberleri – Tüm ülkelerin meclislerinde milletvekilleri arasında yaşanılan gerilimler söz konusu. Bu anlamda ülkemizde de olmuyor değil. Brezilya’da ise siyasetçiler duruma değişiklik getirip ringe çıkarak boks maçı yaptı.

Su Parkı Kavgasını Ringe Taşıdılar

Brezilya’da su parkı ile alevlenen tartışmanın iki tarafı ringe çıktı halkın önünde dövüştü. İngiliz Guardian Gazetesinde yayımlanan haberde Borba kasabası Belediye Başkanı Simao Peixoto ile kasabanın eski Meclis Üyesi Erineu da Silva boks maçı için para ödeyen izleyicilerin önünde kozlarını paylaştı.

Dövüşe davet Mirico dan geldi. Nedeni ise Eylül ayında sahtekar dediği Peixoto’nun madeira Nahri de buluna su parkını koruyamadığıydı. Bu teklifi kabul eden Peixoto yayınladığı videoyla cevap vermiş göster kendini diyerek meydan okumuştu.

Siyasetçilerin bu şekilde karşı karşıya gelmesini uygun görmeyen bir kesimden bahsetsek te Belediye Başkanı yaptığı açıklamada sokak dövüşçüsü olmadığını, Borda Belediye Başkanı olduğunu. Yine de dövüş istiyorsa halen hazır olduğunu ve her zaman kazanacağını ifade etmişti.

İnternetten Canlı Yayın

İki siyasetçinin yapacağı boks maçı sonrası dikkatler iki tarafa çevrilmişti ve kasabada bulunan bir okulun jimnastik salonunda taraflar karşı karşıya geldi. Üç raundluk dövüş internetten de yayınlandı ve popüler oldu.

Birer profesyonel boksör gibi hareket eden Peixoto ve Silva zaman zaman üstünlük sağlamaya çalışsalar da 39 yaşındaki muhafazakar belediye başkanı 45 yaşındaki rakibi üzerinde ilerleyen dakikalar da üstünlük sağladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu