DünyaOrdan BurdanÖzel Haber

Senetle Para Almak Mantıklı mı? Senet Karşılığı Kredi

Yaşayan bireyler olarak her ne kadar istemesekte tefeci konumunda yüksek faizle senetle para veren kişilerin kapısını aşındırmak zorunda kalıyoruz. Neden Senetle Para? Senetle Para almak Mantıklı mı? Aramadan ve almadan önce defalarca düşünmek mantıklı olacaktır.

Senetle Para

Başımıza gelebilecek her problem için çıkar yolu aramak bulduğumuz Yollar tıkarsa dahi alternatif adımlar atmak inanıyor musun umudu yitirmemek insanoğlunun tabiatında ve olması gereken bir özelliktir.

Elbette kimse zor durumda kalmanın Herkesin istediği hep Gönlünce olsun mutlu olsun bir şeylere ihtiyaç Duymasın..  bütün temenniler böyle olsa da insanların ihtiyaçları hiç bitmez.  hep bir fazlasını ister. İnsanların İşte bu isteklerinin önemli bir bölümü maddi açılardan karşılanabilir etkenlerdir.  nefes alıp su içmek bir şeyler yemek kadar önemli olduğunu hissederiz ihtiyaçlarımızı.  birçoğu ihtiyaçtan ziyade şuursuzca Talep edilen gereksiz diyebileceğimiz kalemlerin bir araya gelişidir.

Bilinçsiz hareketlerle temin edilen maddi değerli etkinlikler ve harcamalar ile kişisel bütçe ellerimize açtığımız olmuştur.  Bu açmalar birkaç şartı ile başımıza gelebilecek maddi zorlukları ardısıra tetikler.  bulduğumuz alternatif yollar ile rahat nefes almakta alışkanlıklar bizleri bırakmaz ve yineleriz.

Maddi açıdan zorlukları düzenli gelirlerimiz karşılayamaz duruma geldiğinde borç alma yoluna gideriz.  borçlar birbirini takip eder ve kişi kendisini rahatlatacak maddi kaynağı bankalar olarak görür.  bir kitapta kredi kartına başvurur.  kart limitleri yetmez Hatta ödenemez halini alır.  Başka kitap tüketici kredileri dir.

Alınan ihtiyaç kredileri bir veya daha fazla kredi kartı neticesinde bütçesine ve ödemelerini düzenleyen Hatta hayatına son veren kişilere duymuşsunuzdur.

Yasal yollardan alınabilecek bütün yolların tıkanmasıyla kişilerin banka borçlarından dolayı yasaklı hale gelmesi alternatif yollar üzerinde yoğunlaşması normal bir durumdur.  bütün çıkış Yollarında engeller bulan kişiler para temini sağlamak için tefeci olarak tabir edebileceğimiz kişilerden Medet Umar hale gelir.

Dinen caiz olmasa da günü Kurtarmak adına bu Yollara başvurulabilir.   o an düşünmeden nelerden vazgeçebilecek ini sorgulamadan kayıtsız şartsız teslim olur rakamın büyüklüğüne bakmadan senetle kredi alınır. senetle para alıp vermek Sen evin icadından önce vardı bundan sonra da olacaktır.  ekonomik durumları kötü olanların yanında iyi ve daha fazlasını isteyenler dahi bu yola başvurabilir.

Neden Senetle Para Alırız?

Senetle para talep etmenin en büyük nedeni normal ihtiyacımız dışında isteklerimiz ile Açgözlü olmamız olabilir Elbette gerçekten ihtiyaç duyan insanlar içimizde mutlaka vardır.  sıkıntıyı veren yüce Rabb’im çözümünde veriyor bizlere ve kimseye taşıyamayacağından fazlasını vermiyor.

Kısaca insan kendini gelirini ihtiyaçlarını ve giderini iyi bilmeli iyi analiz etmeli ve iyi kararlar alabilme olgunluğunu göstermelidir.  hayatın akışına kapılarak renkli rüzgarların savunmasında engelleyeceği kadar sağlam adımlar atabilmelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu