EkonomiGündemÖzel Haber

Halkbank İnternet Şube Şifresi Nasıl alınır?

Halkbank İnternet bankacılığı günümüzde oldukça gelişmiş uygulamalardan bir tanesidir. Halkbank’ta bu konuda internet şubesi hizmeti vermektedir. Bütün banka işlemlerinizi bu şubeden yapabilmeniz mümkündür. 2 şekilde hazırlanan bu şubeden hem bireysel hem de kurumsal olarak faydalanma imkânına sahipsiniz. Bu yüzden özellikle günümüzde bu şubeler herkesin eli, kolu ve ayağı olmuştur. Banka kartını alan kişilerin ilk yaptığı işlemlerden bir tanesi hemen bir banka internet şubesi açmaktır. Ancak aktif olarak kullanabilmek için bu şubelerinizde bir şifreye ihtiyaç duyarsınız. Bu şifrenin alımı oldukça basittir. Bunun için ise izlemeniz gereken bazı yollar vardır.

İnternet Şubesine Şifre Alma

Halkbank internet kullanıcıları için ve internet şubesine giriş yapmak isteyenler için bir şifreleme hizmeti vermektedir. Bu hizmet sayesinde bütün banka işlemlerinizi bunun yanında yatırım hizmetlerinizi ve fatura ödeme işlemlerinizi yapmanız oldukça kolaylaşacaktır. Eğer siz de internet şubeniz için şifre almak istiyorsanız bunun için Halkbank şubelerine gidebilir ve orada size verilecek olan belgeleri doldurarak şifre talebinde bulunabilirsiniz. Bankada ki ilgili kişiler sizin şifre işlemlerinizi tamamlayıp kullanabileceğiniz bir şifreyi size verir. Sizin burada yapmanız gereken bankadan aldığınız şifreyi tekrar şubenize girerek değiştirmeniz gerekir. Çünkü bankanın size vermiş olduğu şifre bir kez kullanılabilen bir şifredir.

Müşteri Temsilcisi ile Şifre Alma İşlemi

Siz Halkbank internet şubesi için şifre belirlerken ilk olarak şubeye gidip yardım alabilirsiniz ve 2. Olanak ise müşteri hizmetlerini arayarak gerekli yönlendirme tuşlarını kullanarak bir şifre oluşturabilir ya da kullanacağınız şifreyi oradan isteyebilirsiniz. Eğer şifre oluşturmak istemez de tek kullanımlık bir şifre alırsanız yine aynı şekilde internet bankacılığına girerek ve girerken tek kullanımlık şifreyi kullanıp yeni bir şifre belirlemeniz gerekir.

Kart Kullanarak İnternet Şube Şifresi Belirmeme

Uygulamayı indirdikten sonra kartla giriş yap kısmına tıklayarak önünüze çıkan kartlardan hangisi sizin kartınız ise onu seçip kartınıza dair istenilen bilgileri girerek bir Halkbank internet şifre oluşturabilirsiniz. Burada kartınızdan istenecek olan bilgilerden bazıları kart numarası ve kartınızın da bulunan numaralarının son haneleri, kullanım tarihi ve cep telefonu numaranızdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu