EkonomiGündem

Dolar, Euro (Döviz) Çekebileceğiniz Bankamatikler, Dolar Euro veren ATM’ler

Bankalar kişilere 7-24 para çekme ve yatırma imkanını bankamatikler aracılığıyla veriyor. Burada genel olarak TL bazında işlem yapılması söz konusu olsa da tüm bankaların döviz yatırıp çekme imkanı veren ATM’leri de bulunuyor. Dolar, Euro çekebileceğiniz Bankamatikler ayrıca TL’ye çevirme imkanı da sunuyor. Özellikle yurt dışındaki hesaplarınızdaki dövizlerin çekilmesi için mesai saati gözetilmeksizin bankanızın anlaşmalı olduğu bir ATM’sinden kartlı ve kartsız olarak işlem yapabilme imkanlarınız bulunuyor. Dolar, Euro veren Bankamatikler arayışındaysanız özellikle yabancı turistlerin yoğun olduğu bölgelerde bulma imkanınız söz konusu. Ancak bankaya göre en yetkili arama bankanın kendi internet sitesi üzerinden ve ATM’lerinden yapılabiliyor.

Dolar Euro Döviz Veren Bankamatikler

Bankacılık sektörünün gelişmesinde en büyük etken internet ve dijital dünyanın gelişmesi diyebiliriz. Bu manada bankalarda teknolojiye ayak uydurmuş durumda. Burada kazanç sağlamak adına müşteriye hızlı ulaşma ve tüketicilerin hayatını kolaylaştırma açısından sürekli yapılan ar-ge çalışmaları bankamatikler üzerinde de geçerli. Nitekim geçtiğimiz yıllarda sadece para yatırma ve çekme işlemi yapabildiğiniz ATM’ler artık birer banka şubesi gibi tüm hizmetleri verir duruma geldi. Bu hizmetlerden bir tanesi de dövizinizi TL’ye çevirme, başta dolar ve Euro ne olur gibi para yatırıp çekme.

Garanti BBVA Dolar ve Euro Çekip Yatıran ATM’ler

ATM’lerinde döviz bulunduran başlıca bankalar yurt dışı sermayeli olan bankalar diyebiliriz. Bu bankaların başını ise Garanti BBVA çekiyor. Meksika’nın 3 ncü büyük bankası konumundaki Garanti BBVA İspanya’nında ikinci büyük bankası konumunda. Banco Bilbao VizcayaArgentaria olan açılımı ile ülkemizde Garanti Bankasını satın alarak faaliyete geçmesi ile tüm ülkelerde hizmet veriyor olması nedeniyle Garanti BBVA bankamatikleri döviz yatırıp çekme imkanı veren bankalardan.

HSBC Döviz Yatırıp Çeken ATM’ler

Çin merkezli olarak ülkemizde de uzun yıllardır faaliyette bulunan HSBC bankamatikleri sizlere dolar ve Euro gibi döviz yatırıp çekme imkanı verenlerden. HSBC’nin Sterlin üzerinden hizmet vermesi ise ayrıcalık. Turistik bölgeler ile büyükşehirlerde HSBC döviz yatırıp çeken ATM’ler sizlerin işinizi fazlasıyla görebilir.

TEB Döviz Yatırma Çekme İmkanı Veren Bankamatikler

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) bankamatikleri döviz kurundan para çekme yatırma imkanı verenlerden. Dolar ve Euro başta olmak üzere bazı ülkelerin para birimlerini yatırıp çekebiliyorsunuz. TEB ATM’leri ile döviz alternatiflerinizden birisi olabilir.

Kuveyt Türk ATM Döviz Yatırma Çekme

Katılım bankaları olarak döviz yatırma çekme imkanı veren bankamatiklerde bulunabiliyor. Örneğin Kuveyt Türk katılım bankası sizlere bu hizmeti Euro birimi için günlük 575 Euro, dolar için ise 750 dolar limit belirlemiş. Bu rakamların üzeri çekim söz konusu değil.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu