Biyografi

Necmettin Batırel Kimdir?

Gazetecilik eğitiminin yanı sıra alaylı olarak uzun yıllardır basında kendisine önemli bir yer edinen Necmettin Batırel Kimdir sorularına yanıtlar aranmaktadır.

Necmettin Batırel çok okuyucuya sahip önde gelen gazetelerde muhabirlik ve idarecilik yapmıştır. 1946 yılında İstanbul’da doğan Batırel, medya dünyasında önemli gazetelerde görev aldıktan sonra İhlas Holding Başkanı Enver Ören ile ekonomi alanına atlamıştır. Burada edindiği bilgiler ile günümüzde ekonomist olarak yorum yapanlar ve takip edilenler arasında yerini korumaktadır.

Türkiye’de eğitimli ve alaylı olarak görev yapan Necmettin Batırel;

  • Bugün Gazetesi
  • Son Havadis
  • Babıali
  • Sabah Gazetesi
  • Türkiye Gazetesi

Gibi çok takip edilen basının önde gelen gazetelerinde yazılar yazdı. Bu anlamda edindiği tecrübeler ile birlikte;

  • Ekonomi Müdürlüğü
  • Yazı İşleri Müdürlüğü
  • Yayın Koordinatörlüğü

Yaptı. Enver Ören ile ekonomi alanında TGRT kanalında dikkatleri üzerine çekti. Ancak Enver Ören’in vefat etmesi ile buradaki görevi sona erdi.

Necmettin Batırel Kimdir?
Necmettin Batırel Kimdir?

Necmettin Batırel Kimdir, Özel Hayatı?

1968 yılında Gazetecilik Yüksek Okulundan mezun olan Batırel’in Yusuf ve Mehmet Emin adında iki oğlu bulunuyor. Ancak Yusuf 2015 yılında erken yaşta aramızdan ayrılmıştır.

Yarım asırdan fazla basın ile ekonominin nabzını tutan Necmettin Batırel 1978 yılından bu yana ekonomistlik yapmaktadır. Birçok tv kanalında programlara katılmıştır. Bu anlamda döviz kurlarında yaptığı yorumlarda “şakkadanak” çıkışı onun daha çok kitlelere ulaşmasına neden olmuştur. Güncel olarak halen gündem ve ekonomi ile objektif değerlendirmelerin altına imzasını atmaktadır. Özellikle uluslar arası alanda döviz, borsa, emtia ile petrol fiyatlarını yakından takip ederek analizler ortaya koymaktadır. Kendi internet sitesi Necmettin Batırel ile birçok kesime ulaşmaya çalışmaktadır.

Yaptığı yorumlar ve değerlendirmeler ile yüzdelik oranda yüksek olarak tutturduğu analizler nedeniyle takipçileri katlanan Batırel halen Türkiye Gazetesi ile okuyucularıyla buluşmaktadır. Bunun yanında TRT ile haber programlarında editörlük yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu