BankalarZiraat Bankası

Ziraat Bankası ATM Para Çekme Limiti Ne kadar? Limit Düşürme Yükseltme

Para çekme limiti bir gün içerisinde bir bankamatikten çekebileceğiniz para miktarını hakkındadır. Para çekme limiti yüzünden sizin bankada ne kadar paranız olursa olsun o bankamatikten sadece belirlenen miktar kadar para çekebilirsiniz. Geri kalan parayı çekmek isterseniz banka sizden “masraf” adı altında sizden belirli bir meblağ ücret keserler. Bu yüzden her bankanın değişen limitlerini bilmeniz gerekir. Ayrıca bu limitten farklı yollarla faydalanıp daha fazla para çekmeniz de mümkün. Ziraat bankası Türkiye’de en çok kullanılan bankaların başında gelmektedir.

Ziraat Bankası Limitleri

Devlet ödemelerinin yapıldığı, bursların – kredilerin verildiği, para alma – gönderme işlerinin yapıldığı önemli bir yerdir. Vatandaşlarında işleri çoğunlukla bu yere düşer. Bazı öğretmenler, işçiler ve emekliler maaşlarını buradan alır ve vatandaşlar paralarını en çok güvendiği bu banka üzerinden gönderir. Ama belirtelim ki ziraat bankasında günlük 1.500 ( bin beş yüz lira ) ATM para çekme sınırı vardır. Bu paradan çekeceğiniz her fazla para için sizden belirli bir para kesintisi yapılır. Ancak bu durum eskiden emekli olan kişileri kapsarken artık emeklileri kapmamaktadır. Bu yüzden emekliler maaşlarının hepsini bir anda çekebilirler. 1.500 lira asgari ücretten biraz daha fazla paradır.

Ziraat Nakit Çekim limiti

Bu para eskiden 1.000 ( bin )lira olan nakit çekim ücretinden dolayı gelen şikâyetler doğrultusunda düzeltilmiştir. Ancak içerde daha fazla paranız varsa ve masraf adı altında paranızın cebinizden çıkmanızı istemiyorsanız yapacağınız birkaç yöntem vardır. Bu yöntemlerden biri elektrik, su gibi faturalarınızı para çekmeden halletmeniz ya da eğer başka bir banka kartı kullanıyorsanız paranın geri kalanını oraya havale etmenizdir. Bu sayede diğer bankanın da bir o kadar sınırı olacağından alacağınız para miktarı artacaktır. Yoksa maalesef bir sonraki günü beklemek zorunda kalırsınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu