BankalarZiraat Bankası

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi

 Günümüzde en kökü ve en güvenilir banka Ziraat Bankası‘dır. Bilinçlenen gençler geleceklerini garanti altına almak istiyorlar. Bankalar da bu düşünceyi destekliyor ve bireysel emeklilik sistemleri açıyorlar. Burada önemli olan bireyin ne istediğini tam olarak bankaya anlatmasıdır. Akılda kalan tüm sorular şüpheye düşüreceği için Ziraat Bankası gerek bireysel görüşerek gerekse telefonla tüm ayrıntıları aktarıyorlar.

Ziraat Bankası BES

 Bireysel emeklilik sistemi ile gelecek güvence altına alınıyor. Emeklilik döneminde bireyin geliri düşüyor, emekli olan birey ek gelire ihtiyaç duyuyor. Hayat standardını koruyamayan birey mutsuz oluyor. Emeklilik, uzun yıllar çalışan insanın artık dinlenmesi ve kendisine zaman ayırması demektir. Emeklilik dönemini daha iyi geçirmek isteyenler bugünden geleceğini planlamalıdır. Bireysel emeklilik sistemine; hayat standardınızın düşmemesi, devlet katkısından faydalanma, huzur içinde bir emeklilik ve geleceği düşünürken aynı zamanda günümüz şartlarında tasarrufu alışkanlık haline getirebilmek için üye olmalısınız.

Ziraat Emeklilik Sistemi

Bireysel emeklilik sistemine herkes katılabiliyor. Ziraat Bankası herkese göre bir emeklilik planı hazırlamış. Ödediğiniz her 100 TL için devlet 25TL katkıda bulunuyor. Yani herkes yatırdığı katkı payının %25 oranını devlet katkısı olarak alabiliyor. Ziraat Bankası emeklilik sisteminde 56 yaşını tamamladığınızda emekli olarak kabul ediliyorsunuz. Tek şartı ilk on yıl sistemde bulunmak. Biriken paranızı tamamen alabildiğiniz gibi maaş halinde ödenmesini de talep edebiliyorsun. Sözün kısası, geleceğini düşünen ve onu şimdiden planlayan herkes için Ziraat Bankası planlar yapıyor. Daha mutlu ve ek gelir kaynağına ihtiyaç duymadan emekli olmak isteyen herkes, şimdi yapacağı katkıyla hatta devletinde katkısıyla bu isteğini gerçekleştiriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu