BankalarEkonomiKrediler

30 Yıl Vadeli Konut Kredisi

Ev sâhibi olmak herkesin hayâlidir. Birçoğumuz bu hayalimizi rahat bir şekilde gerçekleştirirken birçoğumuz da zor şartlar altında, bir yakınından borç para alarak ev sâhibi olmaya çalışıyor. Ülkemiz şartlarında yaşamak oldukça zor, geçinmek kolay bir şey değil bunu kabul etmek durumundayız. Hele bir de okuyor, çocuk okutuyor yahut ev geçindirmek ile yükümlü biri iseniz işiniz oldukça zor kabul ediyoruz. Tüm bunlara ufak tefek masraflar, faturalar ve ev kirası da eklendi mi, durum içinden çıkılmaz bir hâl alabiliyor. İşte tam da bu durumlarda imdadımıza yetişen bankalar ve cazip ödeme şartları ile bizlere sundukları kredi teklifleri var.

Kimisi temkinli yaklaşır iken kimisi hiç düşünmeden bu teklifleri kabul ediyor. Peki, bu teklifler gerçekten cazip midir? Kısa vâdeli kredi alırken pek düşünmeyiz aslında 3-5 yıl dediğin nedir ki göz açıp kapatıncaya kadar geçer diye düşünür ve fazla düşünmeden bu kredileri alırız; ama 30 Yıl Vadeli Konut Kredisi dendiğinde durup bir düşünürüz. 30 yıl, borç ödemek için uzun bir süredir, düşünmekte haklısınız. Bu durumda farklı bir pencereden bakmalısınız! Ne gibi mi? Şöyle söyleyelim:

Düşünün ki kira ödüyor, çocuk okutuyor, ev geçindiriyorsunuz, masraflarınız bir hayli fazla ve yatırım yapmak için hiç şansınız yok. İşte ayağınıza gelen yatırım fırsatı; kira ödeyerek ev sâhibi olabileceğiniz uzun vâdeli ev kredileridir. Kaybedecek hiçbir şeyiniz yok, bilakis kazancınız olacaktır. Yatırım yapma şansınız hiç yok iken yatırım yapma fırsatına kavuştuğunuzu unutmayın, bu bir kazançtır. Bir düşünün, çocuklarınıza onca yıl ödenmiş ve elinize bir şey geçmemiş kiralarınızı mı bırakmak istersiniz, yoksa bir miktar kredisi ödenmiş bir ev mi? Hiç ödenecek kredisi kalmamış bir ev bırakacak kadar uzun ve sağlıklı yaşamanız dileği ile.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu