Ziraat Bankası

ZBorsa Nedir? Nasıl Açılır Kapatılır? Özellikleri

ZBorsa Ziraat Bankasının yatırımcı müşterilerine sunduğu yatırım aracı mobil uygulamasıdır. Borsa İstanbul’da yer alan tüm hisse, varant ve viop kontratlarının canlı fiyatları ile BİST veri ücreti ödemeden takip edebileceğiniz ZBorsa hakkında sizlere bilgi vermek istedik.

ZBorsa Ziraat Bankası’ndan

Borsa İstanbul (BİST) veri ücreti ile hizmet verir. Bu anlamda ücret gerektirmeyen FX paritesi, VIOP ta bulunan değerli madenler, FX sözleşmelerini ve BİST endekslerini ücret ödemeden takip edebileceğiniz ZBorsa ücret gerektiren verilerde de 15 dakikalık gecikmeler ile bilgileri sunuyor. Ayrıca Ziraat Bankasının uzman personelince hazırladığı bülten, araştırma raporları, teknik analizler, hisse önerileri, KAP haberleri ve diğer piyasalara ait haberlere yine ZBorsa üstünden ücretsiz olarak ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

ZBorsa Hesap Açılışı Nasıl Yapılır?

ZBorsa hesabı açılmasında banka şubesine gitmeniz gerekiyor. E-Şube müşterisi gibi hareketle ücretsiz olarak bu hizmeti alıyorsunuz. Ayrıca 2014 Yılında yasalaşan ancak Yargıtaydan geri dönen Hesap İşletim Ücreti de bu hesap için verilmeyen masraflardan. Bu nedenle borsa ve yatırımıyla ilgileniyorsanız en büyük alternatifiniz olarak ZBorsa Ziraati kullanabilirsiniz.

ZBorsa Özellikleri

  • BİST’te bulunan hisse, varant, VİOP canlı fiyatlarını BİST veri ücreti ödemeden takip etme imkanı
  • Ziraat Bankası bünyesindeki hesap numaranız ve mobil erişim olduğu yerlerde piyasalara ve Ziraat Yatırım Portföyünüze 7-24 ulaşma imkanı
  • İstediğiniz zaman, istediğiniz yerde mekan ayrımı gözetmeksizin hisse senetlerinin detaylarına ulaşım imkanı, teknik analiz, ve talep edilen senetler için haber ve fiyat alarmı kurma imkanları.
  • Kişiye özel sayfam menüsü ile tercihiniz doğrultusunda özel düzenleme imkanı.

ZBorsa Hesabı Nasıl Kapatılır?

ZBorsa uygulamasını App Store ve Google Play’den indirebiliyorsunuz. Bu uygulamaya girişler hesap açılışı sonrası size verilen bilgiler eşliğinde yapılabiliyor. Kullanımından da vazgeçme imkanınız bulunuyor. Kapatmak isterseniz hesap açılışında olduğu gibi Ziraat Bankası şubelerine giderek talepde bulunmanız yeterli oluyor. Yatırım hesaplarınızdaki bakiyeleri çekim yaptıktan sonra şubeden kapatma talebinizi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Hesapta hisse senedi vb olması halinde kapatma işlemi gerçekleştirilemiyor.
Yatırım işlemlerinde bankalar başta olmak üzere bir çok alternatifiniz bulunmaktadır. Ancak ülke genelinde şube sayısı ile en çok ulaşım sağlayabileceğiniz Ziraat Bankası devlet bankası ZBorsa olarak ilk alternatifiniz olabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu