Yerel Haberler

Budanan Ağaçları Sanata Çeviren Kepez Belediyesi Övgü Aldı

Yıl içerisinde kent merkezindeki ağaçları sürekli budayarak düzenleme yapan Kepez Belediyesinin Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri budanan ağaçları da kullanmaktan geri kalmadı. Ahşap Atölyesi çalışanlarının budanan ağaçları sanata çevirmesi Antalya’da beğeni aldı.

Kepez Dokuma Park’ta Görücüye Çıktılar

Kepez Belediyesi gün geçtikte Dokuma Park’ı daha da güzelleştirme yolunda ilerliyor. Bu anlamda Park ve Bahçeler Müdürlüğü budanan ağaçları da Dokuma botanik bahçesi, doğa ve olmazsa olmazı insanı temsil eden ağaç dallarından adam figürleri ile renklendirdi. Kepez yeşil anlamda dokunun güzelleşmesi amacıyla her türlü adımı atıyor. Bu adımlar sırasında budanan ağaçlar, ağaç dalları da  ahşap atölyesinin dokunuşuyla sanata çevriliyor.

Okaliptus Ağacından Adam Figürleri

Adam figürlerine dönüştürülen okaliptus ağaçları doğaya görsellik ve güzellik katıyor. 50 ve 70 cm uzunluğundaki odun adamların gövdesini kalın, ayak ve kollarını ise ince odun dallarından yapan çalışanlar takdir aldı.

Dokuma Park Antalyalı’ların Ziyaret Merkezi

Dokuma Park’ın güzelliğini oturarak izleyen odun adam figürleri konulduğu andan itibaren ilgi odağa haline geldi. Parkın güzelliğine güzellik katan bu tür çalışmalar Antalya’lılarca yakından takip ediliyor. Yerel Haberler kategorimizde Kepez’e ait haberlere ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu