Yaşam

Seyahat Sigortası Nasıl Alınır?

Seyahat sigortası, bireylerin hem yurt içi hem de yurt dışı seyahatlerinde başlarına gelebilecek hastalık, kaza, valiz kaybı gibi riskleri maddi olarak koruma altına alan bir sigorta türüdür. Yurt dışına çıkacak olan yolcuların yurtdışı seyahat sigortası yaptırması zorunludur. Özelikle Avrupa ülkeleri vize işlemlerinin ön koşulu olan seyahat sigortası aynı zamanda vize sigortası olarak da bilinmektedir. Seyahat sigortası satın alırken dikkat etmeniz gereken noktalar, poliçenizin başlangıç ve bitiş tarihleri, seyahat edecek kişi sayısı, ziyaret edeceğiniz ülkenin vize şartlarına uygunluğu gibi unsurlardır.

Seyahat sigortası neleri kapsar?

Seyahat sigortası teminatlarını ana teminatlar ve ek teminatlar olarak iki gruba ayırabiliriz. Bu sigorta türünde ana teminat kapsamına acil durumlarda ayakta veya hastanede yatarak tedavi harcamaları, sigortalının tıbbi nedenlerle nakli, cenazenin yurda nakli ve sigortalının vefat ettiği yerde defin için yapılan harcamalar girer. Seyahat sigortasının ek teminatları kapsamına ise seyahatin iptali ya da yarıda kesilmesi, bagaj gecikmesi, bagaj kaybı ve pasaport kaybı gibi durumlar girer.

Seyahat sigortası fiyatları sigorta şirketlerine göre ve sigortanın teminat kapsamına göre farklılaşır. Türkiye’nin en iyi 22 sigorta şirketinden sizin için en uygununu seçen Sigortambir, ihtiyacınız olan seyahat sigortası için en uygun teklifi sunar. Teminatlar hakkında bilgi alarak size en uygun seyahat sigortası poliçesine Sigortambir’den teklif alarak ulaşabilirsiniz. Sakin ve güvenli bir tatil için tercih edeceğiniz sigorta, seyahat sırasında karşılaşabileceğiniz aksiliklerde yanınızda olur ve daha konforlu olmanızı sağlar. Örnek vermek gerekirse tatil sırasında hastalanma veya yaralanma durumlarında uygun bir tıbbi merkeze nakil giderlerinizi karşılama teminatı, sizi maddi ve manevi anlamda güvence altına alır.

İster yurt içinde ister yurt dışında bir seyahate çıkmış olun tüm yolculuklarda belli riskler vardır. Bagaj kaybolması, hastalıklar ya da çeşitli kazalar bu riskler arasındadır. Seyahat sigortası yaptırmanızın önemi burada ortaya çıkmaktadır. Seyahat sigortası yaptırarak daha huzurlu bir tatil yapabilir, endişelerinizden uzak kalabilirsiniz. Seyahat sigortası aynı zamanda tatile giderken ve gelirken yol masraflarınızı da koruma altına alarak maddi açıdan size ayrı bir güven sağlar. Hem kafanızın hem de bütçenizin rahatlığı açısından seyahat sigortası yaptırmanız tavsiye edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu