EkonomiGündemZiraat Bankası

Merkez Bankası Faiz İndirimi Sonrası Ziraat Bankası Kredi Hesaplaması

Merkez Bankası sürpriz bir adımla faiz oranında 200 bazlık bir indirime gitti. Bu anlamda kredi ihtiyacı olan kişilere de daha cazip oranlardan ihtiyaç kredisi çekme fırsatı doğdu. Güncel olarak bankalar henüz bu oranlara kendilerini yansıtmasa da tüketici kredisi başta olmak üzere hepsinde yeni bir düzenleneme bekleniyor. İlk aşamada devlet bankalarının faiz indirmesi beklenirken Ziraat Bankası Tüketici Kredisi muhtemel alacağınız tutar ve vade üzerinden sizlere bilgi vermek istedik.

Ekonomi alanında devletin eli kolu konumunda vatandaşa hizmet veren Ziraat Bankası’nın güncel ihtiyaç kredisinde faiz oranı 1,59. Burada alacağınız kredi miktarına oranla ödeyeceğiniz sigorta, kredi tahsis ücreti ve vergiler söz konusu. Fakat aylık sabit tutarlarda ödemeler yapabilme imkanı da ihtiyacınızı gidermek için önemli bir adım olabilir.

50 Bin Lira Lazım Diyenler

50 Bin Lira Kredi alacaklar için yine faiz oranını yüzde 1,59 oranından veren banka doğal olarak alacağınız tutara göre de taksitlendirme yapıyor. 36 ay vadede alacağınız kredi için 1.932,78 lira aylık ödeme yapmanız gerekiyor. Kredinizi 24 ay vadede almak isterseniz faizimiz yine aynı ve aylık 2.616.08 TL taksit ödemesi yapacaksınız. Vadenizi 12 ay seçerseniz aylık ödemeniz ise 4.701,31 TL oluyor .

20 Bin Lira Lazım Diyenler

20 Bin lira kredi alacaklar yine yüzde 1,59 oran ile kredisini alırken 36 ay vadede 773.11 TL ödemeniz olacaktır. 24 aylık süreçte ise taksit ödeme tutarınız 1.046,43 TL oluyor. 12 aylık kısa vade seçenler için aylık tutar 1.880,52 TL olacaktır.

5 Bin Lira Kredi Yeterli Diyenler

Kredi miktarı daha düşük seçenler için ise 5 bin lira kredi alınabiliyor. Burada bu tutar için 36 ay aylık 193,28 TL öderken, 24 aylık 261,61 TL, 12 aylık ise 470,13 TL taksit ile kredi ihtiyacınızı Ziraat Bankası şubelerinden karşılayabiliyorsunuz.

Küresel ekonomide ülkeler enflasyona oranla faiz artırımına giderken Türkiye Merkez Bankası faiz indirimini ciddi oranda yaparak tüm dünyada dikkatleri çekti. Bu aşamadan sonra yeniden faiz indirimi yapılması muhtemel olabilir. Burada kredi ihtiyacınızı karşılamak için bekleme yoluna da gidebilirsiniz. Ancak ilerleyen süreçlerde faiz indirimini ne olacağı merak konusu.

Ziraat Kredi Hesaplama sayfası ile güncel olarak alacağınız kredi faizleri ile oranlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu