Spor

Hollanda’da lig play-off karşılaşmalarıyla devam edecek

Koronavirüs salgınının hızla yayılmasının ardından futbolda tüm ligler sezona ara verirken, en çok tartışılan durum ise liglerde sezonların nasıl sonuçlanacağıdır. Bu konu ile ilgili olarak Hollanda Futbol Federasyonu aldığı kararla play off sistemine dönecek.
Hollаndа Futbol Federаsуonu virüs nedeniyle belirsiz süreli olarak lige ara vermişti. Yeni alınan karar neticesinde federasyon lige play-off sistemi devam edilerek yapılacak olan tek ayaklı karşılaşmalarla lig tamamlanacak.
KARŞILAŞMALAR HAZİRANDA
Hollanda Federasyonu tarafından yapılan toplantı sonrasında ligin nasıl bitirileceği hususunda karar alındı. Yapılan toplantı sonrasında ligde bulunan Ajax, AZ Alkmaar ve PSV gibi takımların itirazlarına rağmen ligin haziran ayında play-off sistemiyle bitirilmesine karar verildiği açıklandı.
Açıklanan takvime göre takımların mayıs ayı içerisinde idmanlara başlayacağı ligin haziranda başlayacağı ve temmuza adar tamamlanacağı açıklandı. Sezonun kalan bölümünde karşılaşmalar tek ayaklı olarak ve seyircisiz olarak oynanacak.
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu