Sağlık

Pandemi Döneminde D Vitamini Testi ve Organik Beslenme Desteği

Covid-19 salgınının büyümesini önlemek için aşı yaptırmanın yanında mutlaka maske, mesafe hijyen önemli olsa da; vatandaşların hastalıklara karşı sağlıklı bir bünye ile bağışıklığını güçlendirici takviye besinlere ihtiyaç duyabiliyor. Bunlardan birisi de D Vitamini. Nitekim bir çok rahatsızlığı önlemede önemli bir etken madde.

Kronik Rahatsızlıkların Tedavisinde Kullanılıyor

D Vitamini yüksek diyabet, kronik akciğer rahatsızlıkları, kardiyovasküler rahatsızlıklar gibi alta yatan sağlık koşullarına uygun olan desteklerden birisi. Vitamin eksikliği insanoğlunda son zamanlarda çok sık rastlanan bir durum. Covid-19 dan etkilenen diyabet, kronik akciğer ve kalp rahatsızlarının en çok etkilendiğini uzmanlardan dinledik. Nitekim dünya nüfusunun çoğu D vitamin eksikliği yaşıyor. Bu durum ülkemiz için de geçerli.

Koah Hastalığına Yakalananların Yaşam Kalitesini Artıma Yolları

Kanser Riskinizi En Aza İndirmenin En Basit Yedi Yolu

B12 Vitamin Eksikliği Belirtileri, Tedavisi, Hangi Gıdalarda Bulunur?

Her ne kadar birinci alım kaynağımız güneş olsa da; güneşi en çok gören Antalya’da bile D vitamini eksiliği yaşanmaktadır. Çünkü insanlar sıcaktan dolayı güneşe çıkmaktan kaçınmaktadır. Bunun yanında güneşten cildi korumak için de kaçanlar bulunuyor. D vitamini ucuz yollu ve gerektiği yerlerde alınması insanlara büyük faydalar veriyor.

Howard Üniversitesinde Araştırmalar

Howard Üniversitesinde yapılan bir araştırma neticesinde GrassrootsHealth korona karşısında D vitaminin çok alakalı olduğunu belirtti. Covid-19 rahatsızlığına yakalananların bağışıklık sisteminin güçlü olması sayesinde kurtulduğunu ve sağlığımızı doğrudan etkilediği belirtiliyor. Kişilerin ihtiyacı olan D vitamini başta olmak üzere amega-3 ve magnezyum kişilerin sağlıklı olmasını sağlıyor ve hastalıkları önlüyor. GrassrootsHealt dünya çapında besin eksikliği ile bu eksikliği ortadan kaldırılması amacıyla araştırmalar yapan bir bilim adamı. Kurumlar ve profesyonel uzmanlarca oluşturulan bir ekip ile birlikte son 10 yılda yaklaşık 10 bin kişiyle uluslar arası test yapma imkanı buldu. Bu sayede  Program D vitamini

, omega-3 ve magnezyum seviyelerinin test edilmesinde lider oldu. Katılımcılar için besin düzeylerinin dünyadaki diğerleriyle nasıl karşılaştırıldığına dair eğitim bilgileriyle birlikte, böylece kişisel sağlıklarını iyileştirmeleri için güçlendirilebilir tedaviler bulmaya çalıştı. D vitaminin halk sağlığı eylemi için bir model olarak hizmet eder ve hastalıkların önlenmesi üzerinde nasıl doğrudan bir etkisi olduğunu göstermek için besin araştırmalarını yönlendirmeye çalışıyor.

Yayınlanmış araştırmalara göre , 50 ng/ml’lik D vitamini seviyeleri viral solunum yolu enfeksiyonuna karşı koruma sağladığı biliniyor. Bundan başka, araştırmalarda D vitamini kan serumu seviyelerini olduğunda erken doğum riski 60% azaldığı da istatistikler arasında geçiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu