Özel Haber

Mutlaka Görülmesi Gereken Plajlar

Üç tarafı denizlerle çevrili olması nedeniyle önemli plajları bünyesinde barındıran Türkiye yurt dışından önemli bir ziyaretçi potansiyeline sahip. Ancak ülkemizde olduğu kadar dışarıda da görülmesi gereken plajlar söz konusu. Elbette plaj denilince akla sizin için farklı anlamlar gelebilir. Ancak işte yurt dışında mutlaka görülmesi gereken Plajlar.

Sizlere daha önce Kızıl Plaj hakkında bilgi vermiştik. Her plajın ayrı bir sırrı, gizemi ve güzelli var.  Bazılarımız kumsalda sıcak güneşin altında banyo yaparak, okyanusa dalarak ve ayak parmaklarımızın arasındaki ılık kumun tadını çıkararak saatler geçirebilir. Ancak, bu herkes için değil. Diğerleri, sadece yanmış bir domates olmak ve olmaması gereken her yerde kum almak için sahile uzun yolculuklardan korkabilir. İster plaj aşığı olun ister olmayın, bu plajlardan bazılarının dünyanın en güzel manzaralarından bazıları olduğu gerçeğini inkar edemeyiz. Hayatınız boyunca ziyaret etmeniz gereken en çarpıcı yerlerden bazılarını topladık. Açık havanın sevgilisi olun ya da olmayın, bu plajlar ömür boyu bir kez yaşanabilecek deneyimlerdir, bu yüzden onları yapılacaklar listenize eklediğinizden ve bir maceraya hazır olduğunuzdan emin olun.

HaBonim Plajı

İsrail’in kuzey bölgesindeki deniz kabuğu Habonim sahilinde yürürken bir güzellik manzarasına girmeye hazır olun. Ölmek üzere olan deniz manzarasına sahip bu plaj gerçekten özel bir şey. Kumsuz bir kumsalda dinlenmek ve uzanmak ya da denizin mağaralarında macera yaşamak istiyorsanız, bu plaj tüm bireyleri tatmin edebilir. Habonim gerçekten İsrail’in gizli bir mücevheridir, bu yüzden hiç geçiyorsanız, bir göz attığınızdan emin olun.

Grace Körfezi

Turks ve Caicos’ta bulacağınız su okyanusunu asla bulamazsınız. Güzel beyaz kumlu bu nokta, dünyanın en güzel yerlerinden biridir. Onu daha da eğlenceli yapan şey ise tropikal deniz yaşamı.

Cala Deia

Çok fazla uzanmıyor ve bronz bir insansanız, Mallorca plajı kesinlikle sizin için. Su, kendinizi cennetin saklı bir yerinde gibi hissettiren kayalıklarla çevrilidir. Ayrıca yakındaki restoranda taze yakalanmış lezzetli deniz ürünlerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Ora Plajı

Endonezya’nın her yerinde, Bali kesinlikle hakkında konuşulan plajlardan biridir. Ancak en çarpıcı plaj aslında Maluku’da. Çok fazla kum olmasa da. Zümrüt okyanus gerçekten nefes kesici. En iyi kısımlardan biri, pek çok insanın ziyaret etmeyi bilmemesidir, bu nedenle sık sık sizi rahatsız edecek kimse olmadan yüzersiniz, temelde özel bir plaj gibi hissettirir!

McKenzie Gölü

Avustralya’da bulunan McKenzie Gölü, kristal berraklığında su ile tuzsuz bir okyanustur ve tüm dünyanın en temiz okyanuslarından biri olarak bilinir. Aslında dünyanın en büyük kum adalarından biri olan ve tarihi bir yağmur ormanına sahip olan Fraser Adası’nda bulunuyor!

Tavşan Plajı

Tesadüfen Tavşan Plajı olarak adlandırılan bu plajda hiç tavşan bulunmaz ve dünyanın en iyi dört plajından biri olarak bilinir. İtalya’ya yolunuz düşerse, volkanik Linosa adasının yanında, suda bolca Yunus görmek için uğradığınızdan emin olun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu