Özel Haber

Hellbound Dizisi Sguid Game Pabucunu Dama Attıracak

Son aylarda sürekli gündemde kalan dizi Sguid Game var olan yerini Netflix’in yeni veliahtı Hellbound’a bırakıyor.

Yeni Netflix Dizisi En Çok İzlenen Oldu

Son olarak Güney Kore yapımı Squid Game ile tüm dünyada izlenme rekorları kıran Netflix küresel ekonomide kendisine büyük bir yer edindi. Squidi izleyen kitle yeni dizi Hellbound ile ön plana çıkmaya başladı. Yeni dizi tüm platformlarda kendisinden daha çok söz ettirecek.
Squid gibi Güney Kore yapımı olan Hellbound FlixPatrol Analitikin verilerine göre yayınlanmasının ardından son 24 saat zaman diliminde 80 ülkeden fazla yerde en çok izlenen Netflix dizisi oldu. Bu anlamda duyanlarında çok merak ettiği dizinin konusu şu şekilde;

Helbound Konusu

Cehenneme dönen bir dünya düşünün. Bu dünyada doğaüstü varlık olarak karşımıza çıkacak unsurlar insanları vahşice cezalandırıyor ve onları deyim yerindeyse cehenneme mahkum ediyor. Tüm bu yaşananlar ise kargaşaya, korkuya neden olurken bu tehlikeden arınmak isteyen bir ilahi adalet grubunun oluşmasına neden olur. Bu grubu oluşturan tarikatın lideri ise kişilere ölüm zamanlarını söyler. İlginç tarafı insanlara söylenen tarihte bu kişiler hayatlarını kaybetmeye başlar ve dizi daha çekici bir hal alır.

Tarikat liderini Yoo Ah-In oynar. Burada Saejinrihwe adıyla kurulan tarikatın lideri cehennemden gelen ölüm meleklerinin insanların ne zaman öleceğini kendisine bildirdiğini savunur. Karizması ve gizemli yönü kişileri tarikata çeker.
Güney Kore yapımı dizi tamamen dram ve gerilim üzerine kurgulanmış ve yönetmeni ise Yeon Sang-Ho ile Choi Gyu-seok birlikte paylaşmış. Dizi 6 bölümden oluşuyor ve dizide Yoo Ah-In, Park Jung-Min, Kim Hyun-Joo ve Won Jin-A gibi Güney Kore’de ün yapmış kişiler oynuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu