Ordan BurdanÖzel Haber

Ücretsiz İsimden Telefon Numarası Bulma Yöntemini Açıklıyoruz

Sizi arayan mobil hatta sahip kişinin kim olduğunu öğrenmek için Vodafone 11842 ve Turkcell 11832 numarayı aradıktan sonra, bilinmeyen numaralar servisine bağlanın ve kişi ismi ile online hizmet merkezine yabancı numara sorgulamasını gerçekleştirin. Böylelikle isimden telefon numarasını ücretsiz olarak bulmuş olacaksınız.

İsimden Telefon Numarası Bulma Sorgulama

Bazı telefon numaralı bulunuyor ki sizleri sürekli rahatsız edebiliyor. Bu anlamda sizleri rahatsız eden kişileri bulmak için numara sorgulama imkanları da bulunuyor. Cep telefonlarına yüklenen uygulamalar ile sizlerde kayıtlı olmasa dahi kimin aradığının ismini çıkarabiliyorsunuz. Ancak arayan kişinin de bu uygulamaları kullanıyor olması ve rehberinize ulaşım izni olması gerekiyor. Bu sayede o uygulamayı yükleyen herkes aradığı kişiyi kayıtlı ismi olarak görebiliyor. Sizleri arayın numarayı isimden bulma işlemi için önünüzde beş farklı yol bulunuyor. Telefon şebekesi, adli makamlara başvuru, whatshapp gruplarında kayıtlı olanlar, GSM firmalarının bilinmeyen numaralar servisi ve sosyal medyada yapılan araştırmalar ile kişilerin kim olduğuna ve numaralarına ulaşabilme imkanlarınız olabiliyor.

Uygulamalar Üzerinden Telefon Numarası Sorgulama

Mobil hatlardan isimden telefon numarası bulma işlemi oldukça kolay. Nitekim bilinmeyen numaralar hattını arayıp isim ve soy isim ile öğrenebiliyorsunuz. Ancak bir husus var ki o kişinin rehberde kayıt olması, dilendiğinde herkese verilebilmesinin onayının olması gerekir. Yani aradığınız kişi onay vermemişse bilinmeyen numaralar üzerinden isimden telefon numarası öğrenme hizmetini alamıyorsunuz. GSM firmaları kişilere verdiği hizmette kolaylık olması amacıyla farklı yollara da başvurmaktadır. Örneğin Türk Telekom  *100# numarayı arama yaparak sorgulama imkanı da vermektedir.

Ücretsiz isimden telefon numarası bulma işlemi mümkün olsa da güvenilir olarak bulabileceğiniz yer Türk Telekom, Vodafone ve turkcell uygulamalarıdır. Ancak bu uygulamalarda beklediğiniz gibi ücretsiz verilen hizmetler arasında değil. Ancak kayıtlı olması ihtimaline karşın Google arama motorundan arama yapmak sizlere faydalı olabilir. Bu numarayı arayan birden fazla kişi de olabilir. Bu gibi durumlarda bir çok internet sitesi numara üzerinden makaleler oluşturabiliyor.

Ya da tüm bunları bir kenara bırakarak şebekenizin ücreti dahilinde isimden no sorgulama hizmeti almak olabilir. Örneğin 11832 numarasını aradıktan sonra yapacağınız sorgulama için 1,25 TL ücret ödemenizi turkcelle yapmak zorundasınız. Bu ücret te faturanızdan kesiliyor. Ayrıca farklı bir uygulama sunan Turkcell upcall sizlere bilinmeyen numara sorgulama imkanı veren bir uygulama. Android ve İos işlemci telefonlara bu uygulamayı indirebiliyorsunuz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu