EkonomiGündem

Yapı Kredi Bankası Çalışan Vadeli Hesap Bana Ne Kazandırır? İşime Yarar mı?

Bankalar farklı isimler kullanıyor olsa da; aynı amacı taşıyan banka hesaplarını barındırıyor. Bunlardan bir tanesi de Çalışan Vadeli Hesap ile Yapı Kredi Bankasınca sunuluyor. Peki reklamlarda yada arkadaşlarınızdan duyacağınız Yapı Kredi Çalışan Vadeli Hesap nedir? Açmalı mıyım? Açarsam bana faydası olur mu? Aslında bu soruların cevaplarını vermek önemli.

Çalışan Vadeli Hesap Yapı Kredi Bankasından

Öncelikle Yapı Kredi Bankasının sunmuş olduğu bu hizmet için ayrıntıları resmi internet sitesinin adresi olan mevduat ürünleri sayfasından ulaşabilirsiniz. Siz uyurken paranız çalışsın reklamı bence çok yerinde olmuş. Bunun anlamı ne biliyor musunuz? Yapı Kredi Bankası bünyesinde açmış olduğunuz çalışan vadeli hesap sayesinde paranızın siz çekmediğiniz süre için de size mevduat kazancı sağlamış olmasıdır. Yani sizler gündüz saatlerinde istediğiniz işlemi yaparken gece saatlerinde de hesabınızdaki para sizlere faiz kazandırsın. Kısacası hesabanızdaki parayı gecelik olarak faizi karşılığında banka çalıştırıyor. Bunun için çalışan vadeli hesap adını almış.

Dilediğiniz Zaman Paranızı Çekebiliyorsunuz

Yapı Kredi Çalışan vadeli de istediğiniz zaman paranızı çekme, gönderme imkanınıza sahip. Dilerseniz tabi üstüne yatırma imkanınızda bulunuyor. Bunun yanında ödemelerinizi yapmak için talimatlarınızda olabilir. Yani otomatik ödeme talimatınız her daim çalışmaya devam eder.

Bu kolaylıklara sahip olmak ve hesabınızdaki parayı gecelik olarak değerlendirmek isterseniz öncelikli olarak çalışan vadeli hesap tanımı yapılması gerekiyor. Bunun için banka şubesini yada internet bankacılığını kullanabiliyorsunuz. Yani tanımlama ile hesabınızdaki paranın gecelik olarak çalışması sizlere faiz üzerinden para kazandırması mümkün oluyor.

Çalışan Hesap Saatleri

Yapı Kredi Çalışan hesap gece 21.00 saatinde başlıyor ve gecelik faizi standart olarak % 4 olarak hesabınıza yansıyor. Burada oluşan tahakkuklar ise gece 00.00 ile 09:00 saatleri arasında gerçekleştiriliyor. Ancak belirtmek isterim ki Cumartesi ve Pazar günü olan hafta sonları için bu faiz getirisi mümkün görünmüyor. Burada ilk iş günü olacak şekilde nemalandırılması söz konusu oluyor.

Kısaca Yapı Kredi Çalışan Vadeli Hesap

Hesabınıza tanımlayacağınız Çalışan Vadeli Hesap ile hesabınızdaki paranızın gecelik olarak % 4 faiz oranı ile sizlere para kazandırmasıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu