Ordan BurdanÖzel HaberYaşam

PTT Kargo Kaç Günde Teslim Edilir Gelir Gider?

Uzun zamandır kargo hizmeti de veren PTT özellikle ücret konusunda daha çok tercih edilen bir paket gönderme markası. PTT olarak bir çok hizmeti bulunan kargo şirketlerine göre daha uygun şartlarda taşıması teslim süresinde de farklılık yaratabiliyor. PTT Kargo ile paket gönderilmesi halinde kişilerde doğal olarak kaç günde gider, PTT kargo kaç günde teslim edilir  gelir gibi sorular soruyor.

PTT Kargo Teslimat Süresi

Doğal olarak her kargo şirketi gibi PTT de kargo taşımacılığı için ücretini de belirlemiş durumda. Kişiye ulaştırılacak olan kargo ve diğer paketler sizin gönderim saati, göndereceğiniz yer, mesafesi gibi hususlar ile birlikte teslim süresinde de değişiklik yaşanıyor. Burada kişiye teslim öncesi farklı şubeye teslim edilmesi, paketin gönderilme tarihi, hafta sonuna gelip gelmemesi de önemli. Yani duruma göre PTT kargo kaç günde gider, kaç günde teslim edilir değişiklik gösterir.

PTT Hızlı Teslimat

PTT kargo ile gönderimlerde teslimat yaşam içerisinde normal gönderim ile hızlı gönderim arasında da değişiklik gösteriyor. Bu anlamda normal bir gönderiniz varsa 1-4 gün aralığında, Aradaki mesafe az ise 1-2 gün aralığında, ülkenin uzak yerleri, teslim koşulları göz önüne alındığında bu durum 4-5 gün aralığında olabiliyor. Ayrıca teslim edilen şubenin yoğunluğu da önem arz ediyor. E-PTT AVM ile ürün satışı da PTT tarafından yapılanlar arasında.

PTT APS Kaç Günde Gider Gelir?

Normal kargo dışında PTT APS olarak hızlı gönderi hizmeti veriyor. Bu hizmette ise hızlı olması nedeniyle kişiye paketin teslimi bir gün içinde gerçekleştiriliyor. Aradaki mesafeye bağlı olarak bu hızlı teslimatlar ise 3 gün süreye kadar varabiliyor ki kargo paketi teslim edildiği esnada PTT görevlisi muhtemel varış süresini de sizlere bildiriyor.

PTT Kargo Teslim Hesaplama

PTT kargo sizlere kolaylık olması açısından internet sitesi üzerinden ayrıca bir sorgulama imkanı veriyor. Yani paketinizin gönderimi ile muhtemel teslim süresini buradan hesaplayabiliyorsunuz. Burada göndereceğiniz paketin yurt içi yurt dışı olması da önemli. Zira her iki türlü olarak hesaplama söz konusu. Buradan seçenekler ile hareket etmeniz halinde kargonuzun kaç günde gideceğini ya da kaç günde geleceğini hesaplıyorsunuz.

PTT Kargo Takibi

PTT kanalıyla kargo gönderimi yapılması sonrası kişiler yani alıcı ve gönderici konumundakiler gönderinin nerede, hangi aşamada olduğunu da sorgulayabiliyorlar. Burada gönderim için bir takip numarası söz konusu. Bu numara ile PTT internet sitesinden giriş yaparak sorgulama yapıyorsunuz ve kargonuzun takibini buradan takip edebiliyorsunuz. Burada şubeye teslim edildi, kargo dağıtıcıya verildi, iş yerine sevk edildi gibi ibareler ile karşılaşabilirsiniz. Uygun ücreti ile daha çok tercih edilir durumdaki PTT kargo kullanıcı memnuniyeti ile ilk sıralarda yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu