Ordan BurdanÖzel HaberYaşam

PTT Hesabındaki Para Çekilmezse Ne Olur?

PTT şubeleri nezdinde bulunan hesaplara ve isme gelen paralar belli sürelerde alınması gerekir. Para gönderimi için havale söz konusu. Merakınız PTT hesabındaki para, bu paranın çekilmemesi, PTT şubelerindeki paraların ne olduğu ise burada havale yöntemi ile özelikle isme gönderilen paraların alınmaması gibi durumlarda karşılaşacağınız hususlar haberimizin içeriğinde bulunuyor.

PTT Şubesinden Para Gönderdim Geri Alabilir miyim?

PTT şubelerine isme ve hesaba para gönderimi yapabilirsiniz. Burada hesaplara gönderilen para bu hesapta kalır. Ancak isme gönderilmişse para ve bu ismin sahibi parayı çekmemişse bu durumda doğal olarak gönderici konumundaki kişi en yakın PTT şubesine giderek göndermiş olduğu ve alınmayan parayı iade olarak alabilir.

Okunmalı : PTT Kitap Kargosu İndirimi Var mı?

Bilindiği üzere son yıllarda PTT bankacılık işlemlerine daha çok yön vermiş durumda. Bu anlamda PTT kargo ile önemli hizmetler sunan şubeler para çekme imkanı da veriyor. Özellikle emekli maaşı, sosyal yardım paraları, işsizlik maaşları ve yardımları gibi hususlarda PTT şubelerinden alınıyor. Bu nedenle PTT şubeleri bankacılık işlemlerini oldukça geliştirmiş durumda. Bir banka şubesi gibi size verilen Bankamatikler kanalıyla da PTT ATM’lerinden para çekme ve yatırma yapmanız mümkün. Bu sadeye kişilerde kolaylıkla parasını gönderebiliyor ve alabiliyorlar.

Okunmalı : PTT kargo kaç günde gider gelir

ptt kargo sosyal medya

PTT ile para gönderimi yapmanız için önünüzde birden çok neden olabilir. Bu durumda parayı göndereceğiniz kişinin en yakın bir PTT şubesine giderek parasını çekebilmesi de söz konusu. PTT hem şube üzerinden hem ATM leri ile para transferini havale ve EFT yöntemiyle hizmetini veriyor. Ancak bankalarda sıra beklemek istemeyen kişilerin alternatif olarak değerlendirebileceği PTT şubeleri de bu yoğunluktan nasibini alabilir. Bu nedenle internet bankacılığını kullanmak avantaj sağlayacaktır.

PTT kanalıyla istediğiniz kişiye adı ve soyadına para gönderimi yaparsınız. Burada havale ve EFT ile PTT para aktarımı yapılmasında PTT mobil ve internet bankacılığı da kullanılabilir. Bu sayede istediğiniz kişiye istediğiniz zaman diliminde para gönderimi sağlayabilirsiniz. Bu aşamada alıcı konumundaki kişi de en yakın PTT ya da ATM’den parasını çekebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu