Kredi Kartı

Ön Ödemeli Kartlar Hangileri (Hediye – sanal)

Dünyadaki tüm insanlar artık kredi kartı kullanmakta. Çok az sayıda insan sadece nakit para kullanıyor. Peki, bu kredi kartlarında ön ödemeli kartlar nedir, nasıl bir sisteme sahiptir? Ön ödemeli kartlar bir hesap kartı özelliği taşımaktadır. Kişi sadece kendisinin veya bir başkasının para yatırabileceği kartının olmasıdır. Örneğin elinizde bulunan bir ön ödemeli kart bulunmakta. Bu karta sadece sizin para atabileceğiniz ve harcamalarda yüklediğiniz para kadar harcama yapabileceğiniz bir sistem kurulmuştur. Bu sistem de para limitini aşma veya bir borçlanma durumu olmamaktadır.

Hediye Kart Ön Ödemeli Kart

Bu ön ödemeli kartlar bir banka hesabına bağlı değildir ve normal kredi kartı şartları gibi limit sınırı bulunduran sistem içerisinde değildir. Kart üzerinde yazan hesap kartı numarası ve bu hesap kartı numarası üzerinden yapabileceğiniz harcamalar veya para yüklemek istediğiniz de bu numara ile atabileceğiniz durumlar bulunmaktadır. Özellikle de internet üzerinden yapılan alışverişler bu kart için oldukça uygun ve oldukça verimli bir hal almış durumdadır. Bu kartların birçok alternatif seçenekleri de bulunmaktadır. Hediye Kartları ailenize ve ya da çevrenizdeki insanlara hediye sunmanın veya almanın kolay olması için sunulmuş seçenekler arasındadır.
Sanal Kartınızı Ön Ödemeli Yapabilirsiniz
Ön Ödemeli Sanal Kartlar İnternet üzerinden yapabileceğiniz tüm alışverişler için sunulmuş kartlar arasında bulunmaktadır. Harçlık Kartları Bu kart sistemi ise genellikle öğrencilere sunulmuş ve genellikle öğrencilerin kullandığı kendi paralarını hesaba atıp harcamalarını bu kart üzerinden yapmaları ve hesaba yükledikleri paraları biriktirmeleri, kendi paralarını hesaplarında tutmayı öğrenmeleri için sunulmuş bir sistemdir. Bu kartların dediğimiz gibi limiti sizin karta yüklediğiniz kadardır. Aşma durumu olmayan sistem üzerine kurulmuştur. Kart üzerindeki numarayı (yani hesap kartı numarası) internet üzerinden kolayca alışveriş yapabilmek için sizlere sunulmuş oldukça kullanışlı ve oldukça kullanılan bir karttır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu