Gündem

Milli Piyangoda 2022 İkramiyesi Belli Oldu. Yılbaşı Bilet fiyatları Çeyrek, Yarım Tam Ne Kadar?

Yeni yıla girmemize kısa bir zaman kala Milli Piyango 2022 yılında çekilecek olan yıl başı piyangosundaki büyük ikramiyeyi 120 Milyon Lira olarak açıkladı. 7 den 70 e herkesin ilgi odağı olan ikramiyelerde çekilişler sonrası 670 milyon 760 bin lira dağıtılacak olması herkesin iştahını kabartırken tam, çeyrek ve yarım bilet fiyatları da merak konusu oldu.

Yılbaşı İkramiyesi Ne Kadar Oldu?

Yaşam içinde Dijital devrim sonrası internetten satışa da konu edilebilen Milli Piyango Biletlerini vatandaş daha çok klasik yöntemler ile alma yoluna gitmeyi seviyor. Bu anlamda tadını çıkaran vatandaş bilet sonrası çıkacak ikramiye hayallerini de son anına kadar korumaya devam ediyor. Hem bayi hem çevrimiçi olarak satın alabileceğiniz Milli Piyango Biletlerinde 2022 yılı yılbaşı ikramiyeleri de belli oldu. Yapılan açıklama büyük ikramiyenin 120 Milyon olduğu toplamda da 670 milyon 760 bin lira dağıtılacağı yönünde.

2022 Yıl Başı Bilet Fiyatları Ne Kadar?

Vatandaş maddi açıdan rahatlama hayalini piyango biletleri ile kuruyor. Bu anlamda almak istediği biletlere ait fiyatlarda geçen yıla göre daha çok artmış durumda. Tam bilet almak isteyenler 120 TL ödeyecek. Yarım bilet için 60 TL ödenirken çeyrek bilet almak isteyenler 30 TL ücret karşılığı yeni piyango biletlerini alabilecek. Bilet alımı için gezici bayiler başta olmak üzere, sabit bayiler, çevrim içi internet üzerinden satış ile alınabilecek. Netten alınacak biletler için güvenli adres olan www.millipiyangooline.com adresinden, akıllı telefonlarınıza yükleyeceğiniz şans oyunları uygulamasından ve terminalden dijital bilet olarak alınabilecek. Bu yıl başında toplamda 670 milyon 760 bin Liralık ikramiye dağıtılacak olması herkes umutlandırdı. Nitekim Piyango tarihinin en çok miktarı olarak kayıtlara geçecek.
2022 Yılbaşı ikramiyesi olarak bir kişiye 120 milyon lira, 2 kişiye 12 milyon lira, 10 kişiye 1 milyon 200 bin lira ve 40 kişiye de 120 bin lira ikramiye verilecek. Vatandaşın umutları canlandıracak olan biletlerin alımında ise özellikle seyyar satıcılardan alınırken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor. Nitekim geçtiğimiz yıllarda sahte biletler ile mağdur olan vatandaşlar bulunuyordu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu